EPA-EFE/MARIO TADDEO

Obe utakmice današnjeg programa italijanske Serije A okončane su bez pobednika. Lacio je remizirao sa Beneventom 1:1, dok su Udineze i Krotone odigrali bez golova.

Lacio je od 25. minuta vodio protiv Beneventa nakon fantastičnog gola Ćira Imobilea, a za koji velike zasluge ima i Sergej Milinković Savić. Reprezentativac Srbije je asistirao, a Imobile na zaista prelep način zatresao mrežu Beneventa.

Ipak, nisu izdržali nebeskoplavi, pa je utakmica završena 1:1 nakon što je Paskale Skjatarela zatresao mrežu Rimljana u smiraj prvog poluvremena. Drugi deo igre nije doneo praktični nikakva uzbuđenja sve do 92. minuta, kada je isključen upravo Sjatarela.

Udineze i Krotone odigrali su bez golova, čime je tim iz Udina propustio priliku da se približi borbi za Evropu, dok je Krotone ostao zakucan za dno.