Borusija Dortmund i Lacio plasirali su se u osminu finala Lige šampiona nakon utakmica poslednjeg kola grupe F.

Lacio je na svom terenu imao zadatak da osvoji makar bod protiv Briža kome je odgovarala samo pobeda za dalji plasman, a utakmica je završena rezultatom 2:2, pa će Belgijanci nastaviti takmičenje u Ligi Evrope.

Lacio je poveo preko Koree u 12. minutu, da bi Briž samo tri minuta kasnije stigao do izjednačenja. Ćiro Imobile je u 27. minutu doneo prednost domaćima sa penala, dok je Briž stigao do boda u 76. minutu preko Vanekena, iako je od 39. igrao sa igračem manje nakon isključenja Eduarda Sobolja.

Sergej Milinković Savić odigrao je svih 90 minuta za Lacio.

U drugoj utakmici u grupi, Borusija Dortmund je u gostima pobedila Zenit sa 2:1 pa će među 16 najboljih sa prvog mesta. Domaći tim vodio je na poluvremenu, ali je ekipa Lusijena Favra u poslednjih 20 minuta uspela da preokrene golovima Piščeka i Vitsela.

Borusija je takmičenje završila sa 13 bodova, Lacio je osvojio deset, Briž  sedam, a Zenit samo jedan bod.