Fudbaleri Partizana su, teže nego očekivano, pobedili Bačku u devetom kolu Superlige u Humskoj rezultatom 2:1 (0:0). Crno-beli su zahvaljujući trijumfu ostali na drugom mestu na tabeli, sa šest bodova zaostatka u odnosu na prvoplasiranu Crvenu zvezdu.

Strelci za Partizan bili su Umar Sadik i Tomović, koji je postigao autogol, dok je jedini pogodak za Bačku delo Đorđevića.

Zaista je prelep pogodak sa šesnaest metara pod prečku postigao ofanzivac gostiju. Partizan nastavlja poteru za Zvezdom.

Vicešampion Srbije je ušao u meč s imperativom pobede posle eliminacije iz kvalifikacija za Ligu Evrope od belgijske ekipe Šarlroa. Prvo poluvreme proteklo je u totalnoj inicijativi crno-belih, kojima je nedostajao taj završni pas kako bi probili „bunker“ defanzivno orijentisanih gostiju.

Mreže su mirovale posle prvih 45 minuta fudbala na stadionu u Humskoj.

Ipak, nastavak je ekspresno doneo gol u mreži Bačke. Ušao je Lutovac umesto Denisa Stojkovića i Partizan je krenuo još jače da pritiska rivala. Za takav stil igre četa Aleksandra Stanojevića je nagrađena u 50. minutu, kada je Umar Sadik s pet metara pogodio na asistenciju Sejdube Sume.

Svega 10 minuta bilo je potrebno domaćem timu da duplira prednost. Jednostavno, Bačka se otvorila posle primljenog gola, a na 2:0 povisio je Tomović, koji je postigao autogol.

I taman kada su svi pomislili da će Partizan rutinski privesti kraju meč u Humskoj, usledio je evrogol Đorđevića.

Nanizao je trojicu igrača crno-belih i raspalio po lopti sa 16 metara i ona je završila ispod prečke golmana Popovića.

Pokušala je zatim Bačka da dođe i do izjednačenja, izašli su visoko, ali nije bilo promene rezultata. Partizan je stigao i do sedme pobede u Superligi ove sezone, a treće vezane otkako je od Sava Miloševića ekipu preuzeo Aleksandar Stanojević.

SUPERLIGA, 9.kolo

Inđija – Vojvodina 0:2 (0:0)

(Bojić 59, Čović 70)

Partizan – Bačka 2:1 (0:0)

(Sadik 50 – Tomović 60 a.g, Đorđević 78)

Napredak – Metalac 1:2 (0:1)

(Milunović 82 – Antonijević 18, Vranjanin 92)

Proleter – Novi Pazar 1:0 (1:0)

(Babić p27)

Čukarički – Mačva 4:0 (1:0)

(Ostojić 35, Kajević 53, Birmančević 73, N’Dijaje)

Javor – Zlatibor 1:1 (1:1)

(Radivojević 40 – Janjić 11)

Radnik – Rad 4:2 (1:1)

(Makarić 3, Kričak 59, Pavlov 69, Danoski 79 – Jovanović 38, Busnić 62)

TSC – Spartak 3:0 (2:0)

(Banjac 11, Lukić 43, Zec 68)

Mladost – Crvena zvezda 0:4 (0:1)

(Gavrić 37, Katai 55, Falčineli 56, Krajišnik ag70)

Voždovac – Radnički Niš 5:0 (3:0)

(Vojnović 7, Putinčanin 18, Milosavljević 27, Pantović 68, Stojčev 80)

Evropska priča crno-belih okončana je u Belgiji prošlog četvrtka, kada ih je posle produžetaka pobedio Šarlroa rezultatom 2:1, pa je izabranicima Aleksandra Stanojevića ostalo da se okrenu obavezama u domaćem prvenstvu i Kupu Srbije.

Partizan od 2017. godine čeka titulu u Superligi, i to je sada imperativ. U odnosu na utakmicu protiv Šarlroe, Stanojević je napravio dve izmene, s obzirom na to da će od prvog minuta zaigrati Denis Stojković i Sejduba Suma, koji je postigao jedini gol za srpski tim u Belgiji.

SUPERLIGA, 9. KOLO

Stadion: „Stadion Partizana“. Bez gledalaca. Sudija: Nenad Minaković. Strelci: Sadik u 50, Tomović a.g. u 60 minutu – Đorđević u 78. minutu.

Partizan: Popović – Miljković, Banjak, Vitas, Urošević – Zdjelar, Natho – D. Stojković (od 46. Lutovac), Suma, L. Marković (od 75. Čolić) – Sadik.

Bačka: Milojević – Veselinović, Klisura, Zdravković (od 15. Tomović) , Jovanović – Eskić (od 85. Gavrić), Škorić – Pantić, S. Stojanović, Njamculović – Ratković (od 63. Đorđević).

KRAJ! POBEDA PARTIZANA

92′ – BAČKA TRAŽILA PENAL

Tomović je raspalio po lopti u kaznenom prostoru, a lopta je pogodila u telo Uroša Vitasa.

Ipak, pošto je bila gužva, gosti su tražili penal, ali je naknadni snimak jasno pokazao da nije bilo igranja rukom.

90′ – 3 MINUTA JE PRODUŽEN MEČ

85′ – Gosti krenuli na sve ili ništa

Fudbaleri Bačke izašli su visoko i na sve načine pokušavaju da stignu do izjednačenja.

Nemaju šta da izgube, krenuli su svim raspoloživim snagama ka golu Popovića.

80′ – Opsada gola Bačke

Sadik je imao dve izgledne šanse, ali su se gosti nekako odbranili i ostali u igri.

78′ – GOOOL!

Đorđević efektnim udarcem sa šesnaest metara zakucava loptu pod prečku.

Naslagao je trojicu fudbalera ofanzivac Bačke, lopta ga je slušala sve vreme, pa mu nije bilo teško da je pošalje iza leđa Popovića.

75′ – Marković napušta igru

Hitronogi Čačanin završio je pre vremena današnji meč sa Bačkom, umesto njega Stanojević je uveo Nikolu Čolića.

69′ – Razigrani Suma i Sadik

Daleko lakše i komfornije je Partizanu posle dva postignuta gola, a sve vreme su inspirisani Sejduba Suma i Umar Sadik, koji konstantno razmenjuju dupli pas i opasni su po gol Milojevića.

64′ – Stojanović izblokiran

Odličnu priliku imala je Bačka posle kontre. Lopta se uz dosta sreće u srce šesnaesterca odbila do Stojanovića, čiji je šut na kraju izblokiran.

60′ – GOOOL!

Partizan vodi 2:0 protiv Bačke. Lazar Marković je centrirao, a Tomović je matirao sopstvenog golmana.

Ipak, deluje da mu nije bilo lako da proceni let lopte, jer je bio uz Sujdubu Sumu koji je takođe krenuo na tu loptu glavom i zaklonio ga.

58′ – Sadik se spetljao

Imao je Partizan idealnu šansu da duplira vođstvo preko Umara Sadika, koji je bio neodlučan. Petljao je s loptom Nigerijac i na kraju se spetljao, a golman gostiju je došao do lopte.

56′ – Stojanović propušta solidnu priliku

Uhvatio je na „spavanju“ odbranu Partizana Stojanović, imao je izglednu šansu, ali je bio neprecizan.

50′ – GOOOL!

Partizan vodi! Suma je probio po levoj strani, uputio idealan centaršut, a na pravom mestu našao se Umar Sadik, kojem nije bilo teško da s pet metara matira Milojevića.

46′ Nastavljena je utakmica

Trener domaćih Aleksandar Stanojević izveo je iz igre Denisa Stojkovića, a umesto njega na terenu se našao Aleksandar Lutovac.

Nekadašnji krilni fudbaler Rada dobio je jasne instrukcije od šefa stručnog štaba da ubrza igru Partizana.

18.47 – POLUVREME

Partizan deluje neubedljivo. Činjenica je da je Bačka došla u Humsku da se brani, ali crno-beli nemaju rešenje za „bunker“ gostiju i deluju umorno posle iscrpljujućeg meča u Belgiji.

44′ – Nathov iz prekida preko gola

Klisura je oborio Umara Sadika, a Natho je izveo slobodan udarac iz odlične pozicije, ali je bio neprecizan.

41′ – Marković „kratak“

Mogao je Partizan do gola posle Uroševićevog oštrog centaršuta. Kratak je bio Lazar Marković kojem je malo nedostajalo da prosledi loptu u mrežu.

36′ – Velika šansa za Bačku

Ratković je izbio „jedan na jedan“ sa golmanom Partizana, pokušao je da „bocne“ loptu. Ipak, Popović je prozreo njegovu nameru i uspeo da zaustavi taj pokušaj.

Najbolja prilika na utakmici.

33′ – Korner za Partizan

Marković je pokušao po desnoj strani, ali je njegov pokušaj izblokiran. Novi korner za vicešampiona Srbije.

27′ – „Bomba“ Pantića, brani Popović

Sa preko 25 metara je raspalila po lopti „osmica“ Bačke, golman Partizana Popović bio je spreman za taj udarac i loptu je poslao u korner.

26′ – Crno-beli bez rešenja za „bunker“ Bačke

Svi fudbaleri Bačke su iza lopte, Partizan konstantno drži loptu na 20 metara od njihovog gola, ali bez konkretno rešenja.

20′ – Prva pretnja po gol Partizana

Stojanović je sa 20 metara oprobao udarac, ali Popović nije imao potrebe da interveniše, s obzirom na to da je lopta završila visoko iznad gola Partizana.

16′ Marković bacio golmana na muke

Šutirao je desnom nogom Lazar Marković sa 17 metara, golman se ispružio koliko je dug i uspeo je vrhovima prstiju da prosledi loptu van terena.

14′ Sumin pokušaj glavom

Miljković je centrirao s desne strane, a Suma je zapretio glavom. Ipak, Milojević je bez problema uhvatio loptu.

12′ Crno-beli kontrolišu meč

Terensku inicijativu imaju izabranici Aleksandra Stanojevića. Konstantno su oko šesnaesterca Bačke, samo što im nedostaje završni pas i realizacija, da probiju „bunker“ gostiju.

7′ – Partizan traži penal

Fudaleri Partizana tražili su penal nakon što je, prema njihovom mišljenju, jednog od gostujućih fudbalera lopta pogodila u ruku.

Ipak, sudija je samo odmahnuo rukom.

5′ – Marković prvi zapretio

Krilni napadač Partizana uputio je udarac, ali je golman gostiju bio „na lopti“ i bez problema je zaustavio taj udarac.

18.00 MEČ JE POČEO

Startovala je utakmica devetog kola Superlige između Partizana i Bačke.

17.40 Tradicija na strani crno-belih

Crno-beli i Bačka sastajali su se šest puta otkako je tim iz Bačke Palanke ušao u Superligu.

Samo jednom je bilo nerešeno, dok je preostalih pet mečeva pobedio Partizan.

17.28 Partizan juri het-trik

Fudbaleri Partizana nišane treću pobedu u nizu s novim trenerom Aleksandrom Stanojevićem.

Na njegovom debiju, prilikom povratka u Humsku, pobeđen je Rad (3:0), a u sledećem kolu savladan je Zlatibor u Užicu (1:0)