Fudbaleri Osasune savladali su Kadiz rezultatom 3:2 u meču 36. kola španske Primere, a jedan gol za poraženi sastav postigao je Ivan Šaponjić.

Osasuna je povela protiv Kadiza golom Anta Budimira nakon 38 minuta igre, pošto je centaršut sa levog krila glavom sa desetak metara maltene zakucao u mrežu.

Šaponjić je doneo poravnanje u 49. minutu igre udarcem sa „bele tačke“, ali je Budimir svojim drugim golom u 75. minutu vratio vođstvo Osasuni. Ovog puta, sjajno je šutirao sa ivice kaznenog prostora. Kada je Roberto Tores u 86. minutu iskoristio penal, bilo je jasno da će Kadiz doživeti poraz, a Alberto Perea je uspeo samo da ga ublaži nakon kiksa golmana domaćeg tima, koji je nakon jednog centaršuta ispustio loptu.

Ni Osasuna ni Kadiz nisu imali previše takmičarskog imperativa, s obzirom na to da su obe ekipe još ranije obezbedile opstanak.

Šaponjiću je ovo inače bio prvi pogodak još od sezone 2018/2019, kada je igrao za drugi tim Benfike.

U drugoj utakmici dana, Alaves je sa 2:0 bio bolji od Elčea, čime je došao nadomak opstanka, pošto dva kola pre kraja ima pet bodova više od današnjeg rivala i Ueske, a šest od Eibara, tri tima koji se nalaze „ispod crte“.