Fudbaleri Mančester junajteda upali su u lošu seriju, dobili su samo pet od poslednjih 11 mečeva, a poraz im je nanela Aston Vila kao gost 1:0, u 6. kolu Premijer lige.

Utišan Old Traford u 88. minutu, promašen penal Bruna Fernandeša u nadoknadi za izjednačenje (šutirao iznad prečke), utučeni Kristijano Ronaldo, treći poraz u poslednje četiri utakmice…

Ništa nije valjalo po Mančester junajted ove subote, a Oleu Gunaru Solskjeru se klupa dodatno uzdrmala.

Za to se pobrinuo Kortni Haus golom glavom, odnosno jedinim pogotkom viđenim u 88. minutu za veliko slavlje Aston Vile u Mančesteru.

Na to su se nadovezale i povrede Luka Šoa i Harija Megvajera, pa je pored prvog poraza u Premijer ligi trener „crvenih đavola“ dobio dodatnu glavobolju. A tek ih čeka paklen raspored.

Aston Vila je pobedila Junajted u bilo kom takmičenju prvi put još od decembra 2009. godine, što dodatni daje na težini trijumfu gostiju iz Birmingema.