Fudbaleri Mančester sitija savladali su Čelsi kao gosti rezultatom 1:0, u derbiju 6. kola Premijer lige.

Pep Gvardiola je posle sva tri poraza konačno slavio protiv Tomasa Tuhela, čija se taktika čekanja na domaćem terenu nije isplatila.

Siti je stalno napadao, odigrao mnogo bolje u reprizi finala Lige šampiona i srušio evropskog prvaka golom Gabrijela Žezusa u 53. minutu.

Prvo poluvreme je bilo prilično dosadno, dok je u nastavku viđeno mnogo više uzbuđenja i pravi derbi pa je prštalo na svakom delu terena.

Trenutak odluke bio je kada je brazilski napadač udarcem iz okreta uspeo da matira golmana Mendija uz pomoć Žoržinja koga je lopta zakačila za konačan ishod.

„Plavci“ su najbliži izjednačenju bili po isteku sat vremena igre kada je Romelu Lukaku zatresao mrežu Edersona, ali je pogodak opravdano poništen jer je prethodno asistent Haverc bio u ofsajdu.

Gvardiolina ekipa je nanela Čelsiju prvi ovosezonski poraz i uz Liverpul (ima meč manje) ostala jedina neporažena u Premijer ligi posle nepunog šestog kola, jer je Aston Vila šokirala Mančester junajted na Old Trafordu, takođe sa 1:0.