Detalj sa meča Dinamo Kijeva i Fenerbahčea, Foto: EPA-EFE/Grzegorz Michalowski

Odigrani su i preostali prvi mečevi u drugom kolu kvalifikacija za elitno takmičenje.

Fudbaleri Olimpijakosa odigrali su nerešeno sa Makabi Haifom u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona 1:1.

Grci su kao gosti izborili samo remi, mada su vodili golom Filipa Zinkernagela iz sedmog minuta susreta, dok je nadu za Makabi sačuvao Dolev Haziza.

Napadač Makabija je pogodio metu u 92. minutu i to na spektakularan način. Leđima okrenut golu, šutirao je preko glave sa boka šesnaesterca i pogodio savršen lob koji je iznenadio i nejga samog. Suma sumarum, Olimpijakos je ispustio zlatnu šansu da u revanš uđe znatno relaksiranije.

U sredu su odigrana još četiri meča i viđena su po dva remija 0:0 i dve pobede 2:1.

Viktorija Plzenj je pobedila Helsinki sa 2:1, Dinamo Kijev i Fenerbahče su odigrali bez golova, Slovan iz Bratislave je bio bolji od Ferencvaroša 2:1, dok su mreže mirovale i na meču Maribora i Šerifa iz Tiraspolja.

Češki tim je poveo u šestom minutu golom Tomasa Čorija za 1:0. Helsinki je poravnao pogotkom srpskog internacionalca Bojana Radulovića u 50. minutu.

Raduloviću je asistirao Santeri Hostika za jedan od ukupno 12 šuteva na gol Viktorije, mada je finski klub više držao loptu u nogama.

Viktorija je pobedu obezbedila pogotkom Jana Kopica u 57. minutu, pa sada sa prednošću čeka revanš za sedam dana.

Isti je slučaj i sa ekipom Slovana, čiji su Guram Kašija i Tigram Barsegjan napravili čudesan preokret za pet minuta.

Slovan je gubio od 70. minuta, nakon što je mrežu za Ferencvaroš zatresao Kristofer Zakarijasen.

U slovačkom timu se našao i Srbin Ivan Šaponjić koji je zaradio žuti karton, dok su Kašija i Barsegjan u 81. i 86. minutu iznenadili Mađare.

Šerif i Fenerbahče su u svojim mečevima nešto više napadali rivale i pokušavali da zatresu mrežu, ali su i Maribor i Dinamo uspeli da sačuvaju gol i „netaknuti“ sačekaju revanš.