Sedam golova u San Sebastijanu.

Fudbaleri Real Sosijedada savladali su Hetafe na svom terenu 4:3 u ludoj utakmici šestog kola La lige.

Već u drugom minutu su domaći stigli do prednosti preko Takefuse Kuba. Međutim, Hetafe je došao do preokreta već u prvom poluvremenu. Karles Alena doneo je gostima rezultatski egal golom u 39. minutu, a Borha Majoral je sa bele tačke bio precizan u petom minutu sudijske nadoknade.

U nastavku, Sisijedad je od početka krenuo ofanzivno ne bi li preokrenuo rezultat, što se i desilo. Najpre je Mikel Ojarzabal izjednačio u 61. minutu sa penala, nakon što je prethodno tri minuta ranije ušao u igru sa klupe. Brajs Mendez je u 66. minutu doneo preokret. Ojarzabal je potom postigao još jedan gol, u 88. minutu a konačan rezultat postavio je Huanmi Latasa u drugom minutu sudijske nadoknade.

Srpski fudbaleri Stefan Mitrović i Nemanja Maksimović bili su na terenu svih 90 minuta za Hetafe.

Sosijedad je trenutno sedmoplasirani tim na tabeli sa devet bodova dok je Hetafe 12. sa sedam bodova.

LA LIGA, 6. KOLO

Alaves – Atletik Bilbao 0:2 (0:1)ubrzo ponovo pogodio i

(Vilijams 18, Sanset 76)

Đirona – Majorka 5:3 (4:1)
(Lopez 26, Dovbik 33 (penal), Martin 37, Erera 45, Savio 57 – Muriđi 4 (penal), Prats 89, 90+5)

Osasuna – Sevilja 0:0

Barselona – Selta Vigo 3:2 (0:1)

(Levandovski 81, 86, Kanselo 89 – Larsen 19, Duvikas 76)

Almerija – Valensija 2:2 (0:1)
(Aribas 59, 69 – Lopez 14, Gera 64)

Real Sosijedad – Hetafe 4:3 (1:2)
(Kubo 2, Ojarzabal 61 penal, 88, Mendez 66 – Alena 39, Majoral 45+5 penal, Latasa 90+2)

16:15 Rajo Valjekano – Viljareal

18:30 Betis – Kadiz

18:30 Las Palmas – Granada

21:00 Atletiko Madrid – Real Madrid