U toku je šesto kolo Premijer lige.

Fudbaleri Arsenala i Totenhema remizirali su na „Emirejtsu“ 2:2  u šestom kolu Premijer lige.

Arsenal je pogodio zahvaljujući Kristijanu Gabrijelu Romeru koji je postigao autogol u 26. minutu nakon što je centaršut uputio Bukajo Saka. Totenhem je izjednačio u 42. minutu nakon sjajne akcije Džejmsa Medisona i Hjung-Min Sona. Medison je driblingom nasamario nekoliko igrača protivničke odbrane, prošao po levoj strani i uputio pas za Sona koji nije imao problema da tu situaciju realizuje golom.

U nastavku nije manjkalo uzbuđenja. Romero je ponovo bio koban po svoju ekipu u 53. minutu kada je skrivio jedanaesterac, koji je uspešno realizovao Bukajo Saka za novo vođstvo „tobdžija“. Samo minut kasnije, ponovo je tandem Son-Medison doneo izjednačenje gostima. Žoržinjo je izgubio loptu na svojoj polovini, Medison je potom dodao loptu Južnokorejcu koji se ponovo upisao u strelce.

Totenhem i Arsenal dele četvrto mesto na tabeli Premijer lige sa po 14 bodova.

Čelsi je nastavio sa užasnim partijama. Londonski tim poražen je na svom terenu od Aston Vile minimalnim rezultatom. Nikolas Džekson i Rahim Sterling promašili su ogroman broj kolosalnih šansi a očajnu partiju krunisao je Malo Gusto direktnim crvenim kartonom. Čelsi je trenutno 14. na tabeli sa samo pet bodova što je znatno ispod ambicija ovog kluba s obzirom na uloženi novac.