Fudbaleri Rajo Valjekana pobedili su Barselonu sa 1:0 u meču 11. kola španske Primere na svom terenu, dok je Real remizirao protiv Osasune.

Domaćin je na terenu stadiona Valjekas pobedio golom Radamela Falkaa iz prvog poluvremena.

Falkau je asistirao Oskar Treho u 30. minutu susreta. Rajo je igrao motivisano protiv, bar na papiru jačeg rivala.

Barselona već neko vreme ne može da se sabere u igri i tek sporadično zablistaju neki njeni pojedinci.

Rajo je u 30. minutu kaznio grešku Serhija Busketsa i do kraja susreta je izbegao da postigne gol, mada je Barselona za to najbolju šansu imala u nastavku meča.

Igrao se 72. minut kada je Memfis Depaj namestio loptu na belu tačku, šutirao je u levu stranu, golman Stole Dimitrievski ga je pročitao, bacio se u pravu stranu i odbranio.

Severnomakedonski čuvar mreže se odmah zatim bacio na odbijenu loptu, kako do nje prvi ne bi došao neko od igrača Barse.

Pored postignutog gola, Valjekano je imao šansu i u 41. minutu meča, kada je Alvaro Garsija šutirao preko prečke gola Mark Andre ter Štegena.

Na drugoj strani su promašivali Niko i Serhio Aguero, pa „blaugrani“ ni penal nije pomogao da se domogne bar boda. Ovako, Barsa ima 15 bodova na devetom mestu Primere, dok je Rajo Valjekano skočio na peto mesto sa 19 bodova.

Real i Osasuna su odigrali nerešeno, 0:0, pa su Madriđani propustili šansu da se pr