Fudbaleri Sasuola pobedili su Juventus u meču desetog kola italijanske Serije A sa 2:1.

Sasuolo je slavio usred Torina, na Alijanc stadionu u sredu uveče, a „Stara dama“ nikako da se oporavi od posrtanja u ovoj sezoni.

Tim Filipa Đuričića je poveo u 44. minutu golom Davidea Fratezija na asistenciju Gregoara Defrela. Juventus je uspeo da izjednači kombinacijom Paula Dibale i Vestona Mekenija, gde je Mekeni bio u ulozi strelca.

A onda se desio pravi šok za navijače domaćeg kluba, duboko u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena.

Maksim Lopez je dobio fantastičan pas, Domeniko Berardi je dijagonalom promenio stranu i isturio na levom boku Francuza.

Lopez je sjajno istrčao, povukao loptu i onda lagano rešio akciju efektnim golom. Nakon toga je proslavio uz čuveni povik Kristijana Ronalda „Siu“.

Juventus posle ovog poraza ima 15 bodova na osmom mestu, dok je Sasuolo sa 14 bodova na devetom mestu. Đuričić nije bio u protokolu svog tima zbog povrede.

Serija A, 10. kolo:

Juventus – Sasuolo 1:2 (0:1)

(Mekeni 76 – Fratezi 44, Lopez 90+4)

Sampdorija – Atalanta 1:3 (1:2)

(Kaputo 10 – Askildsen 17. ag, Zapata 21, Iličić 90+5)

Venecija – Salernitana 1:2 (1:0)

(Aramu 14, ck. Ampadu 70 – Bonacoli 61, Skjavone 90+4)

Milan – Torino 1:0 (1:0)

(Žiru 14)

Četvrtak:

20.45 Napoli – Bolonja

Printscreen

BONUS VIDEO: I Vidić se bori za Radakovićev život, podržao ga u najvažnijoj utakmici