Fudbaleri Sautemptona savladali su Njukasl 2:0 u 8. kolu Premijer lige i tako, bar privremeno, zauzeli prvo mesto.

Domaćin je poveo već u 7. minutu golom Čea Adamsa koji je odlično reagovao na povratnu loptu Volkota i iz prve je poslao u mrežu „svraka“.

Minimalno vođstvo Sautemptona bilo je na snazi do 82. minuta kad je Armstrong oduzeo loptu rivalu na oko 20 metara od gola, a onda posle solo prodora udvostručio prednost.

Tim Ralfa Hasenhitla petom pobedom u osam kola potvrdio je ulogu najvećeg iznenađenja Premijer lige i sa 16 bodova je izbio na čelo tabele gde se nije našao poslednjh 32 godine.

Svih 19 rivala će Sautemptonu gledati u leđa makar do nedelje popodne kad će svoje susrete odigrati Liverpul, Totenhem i Lester, timovi koji su u prilici da prestignu aktuelnog lidera.

Sa druge strane, Njukasl je ostao na 11 osvojenih bodova uz učinak od po tri pobede i poraza i dva remija.