Crno-beli su u više momenata bili podređeni na terenu.

Posebno se to odnosi na prvih petnaestak minuta drugog poluvremena meča drugog kola Superlige, koji su Partizan i Radnički iz Niša odigrali na Čairu.

Meč je završen 3:3, a Partizan je uspeo da se spase sa dva penala. Radnički je poveo u drugom minutu, golom Bojana Mlađovića.

Mlađović je glavom pogodio iz peterca, a onda je napravio kardinalnu grešku.

Kod prvog Partizanovog jedanaesterca „pomračenje svesti“ Mlađovića presudilo je da nespretno gurne Igora Vujačića i pokloni penal Partizanu.

U vezi sa drugim penalom nisu svi saglasni.

Na ovaj detalj iz 96. minuta se žalio i trener Radničkog Tomislav Sivić, rekavši da je sviran isuviše lagano.

Aleksandar Lutovac je u nadoknadi oboren u šesnaestercu Radničkog. Trčao je kontru kroz sredinu, našao se pored njega opet Mlađović i igrač Partizana je pao.

Dok se s jedne strane čini da je kontakta nogom bilo, Mlađović je digao ruke od Lutovca, pa je ostalo pitanje da li je intenzitet bio dovoljan da se dosudi penal.

Iz VAR sobe su zajedno sa Dejanom Trifkovićem, sudijom na terenu, procenili da jeste.

Tako je Partizan preko Rikarda Gomeša u poslednjim sekundama meča uspeo da izvuče bar bod, umesto da doživi prvi poraz već u drugom meču prvenstva.

BONUS VIDEO: Bufon trenira u Beogradu sa srpskim i hrvatskim asovima