Fudbaleri Radničkog iz Niša odigrali su nerešeno s Partizanom na Čairu u meču drugog kola Superlige Srbije 3:3.

Radnički je pokazao da poraz od Crvene zvezde (4:0) u prvom kolu nije bio zaslužen, a igrači Tomislava Sivića su dali razlog za brigu Iliji Stolici i crno-belima.

Beograđani su na Čair došli osokoljeni velikom pobedom protiv Javora, ali se pokazalo da imaju manjkavosti u odbrani.

Posebno na njenoj desnoj strani gde je nekoliko puta loše reagovao Zlatan Šehović, a Radnički to pedantno kažnjavao.

Crveno-beli iz Niša su jedan gol postigli u prvom, dva u drugom delu igre i u oba slučaja su tresli mrežu rivala u ranoj fazi poluvremena.

Partizan je dao gol u prvih 45 minuta, dva u drugih, ali je pošteno reći da u meču punom tenzija, koškanja, pa i uzvika navijača: „Uprava napolje“, ne bi neopravdano izgubio.

Prvo poluvreme obilovalo je uzbuđenjima, iako je imalo i svojih „praznih“ minuta.

„Vatre“ je tokom svih 48, 49 minuta prvog dela bilo i u duelima, povremeno je bilo i na ivici tuče, ali malo ko se nadao šoku koji je zatekao sve u drugom minutu.

Partizan je prvi gol u šampionatu primio posle samo dva minuta drugog kola, kada je kažnjena njegova smušena odbrana.

Radnički je izveo prekid sa desne strane, lopta je letela dugo do Antona Tolordave, koji je glavom dokačio loptu u sredini.

Ona je odletela do druge stative, gde se najbolje snašao Bojan Mlađović, ćušnuo je loptu u mrežu i Radnički je poveo.

To je trgnulo Partizan, Rikardo Gomeš je konstantno počeo da preti i ulazi u dobre situacije, ali je do izjednačenja došao zahvaljujući neobjašnjivom potezu strelca gola za Radnički.

Igrao se deseti minut kada je posle prekida Vujačić potrčao za loptom. Dok je trčao da izađe iz kaznenog prostora na levom krilu, pratio ga je Mlađović i gurnuo ga je s leđa.

Potpuno nepotrebno, pošto Vujačić u tom momentu nije predstavljao pretnju po gol.

Sudije su pregledale VAR snimak, ispostavilo se da je kontakt bio u šesnaestercu i Bibars Natho je tri minuta kasnije namestio loptu na penal.

Izraelac je još jednom pokazao da je nepogrešiv, šutirao je ulevo, golman Radničkog se bacio na drugu stranu i od 13. minuta je bilo 1:1.

Jednu od najboljih šansi Partizana do poluvremena propustio je Igor Vujačić. Igrao se 32. minut kada je Vujačić posle kornera šutirao glavom, a lopta je proletela tik iznad prečke.

Pet minuta kasnije to je umalo kažnjeno. Aleksandar Pejović je krenuo da trči kroz srce odbrane Partizana, dodao je loptu Savi Petrovu, a ovaj mu je odmah vratio dupli pas.

Pejović je izašao sam ispred golmana Partizana, prebacio ga je lobom i pogodio prečku u 37. minutu.

Do isteka poluvremena videli smo i jedan poništen gol. Postigao ga je Slobodan Urošević na isteku 40. minuta kada je bio iza leđa odbrane na gol-liniji posle kornera.

Ovog puta je VAR bio naklonjen Radničkom, jer je Dejan Trifković, glavni arbitar, umesto na centar igrališta, pokazao ka šesnaestercu Nišlija.

Ovaj deo igre obeležile su i konstantne tenzije, koškanja, guranja, pa je povremeno delovalo da će sve da eskalira u tuču. Srećom, to se u prvih 45 minuta nije desilo.

Početak drugog poluvremena bio je horor za tim Ilije Stolice. Zlatan Šehović se našao na terenu umesto Aleksandra Filipovića i krenuli su problemi.

Po njegovoj levoj strani je Lazar Jovanović prošao suviše lako, a onda po zemlji asistirao Stefanu Dimiću.

Dimić je šutirao u 50. minutu u levi ugao gola Stevanovića, a čuvar mreže crno-belih je bio matiran za 2:1.

Samo četiri minuta kasnije, „sevnuo“ je strašan volej Jovanovića, koji je posle asistencije, probušio i mrežu rivala.

Sa oko 16 metara je pogodio donji desni ćošak za 3:1, a Stolica je morao da reaguje i nekako „oživi“ svoje fudbalere.

Stefan Mitrović je počeo da pravi dar-mar odbrani crno-belih, u 66. minutu je šutirao iz veoma dobre situacije tik pored stative i moglo je da bude i 4:1 da su se „kockice bolje poklopile“.

Samo pet minuta kasnije Slobodan Urošević je pogodio pravi „projektil“ sa oko 25 metara.

Rikardo mu je odložio loptu i sklonio se, Urošević je opalio po njoj i pogodio ugao za 3:2.

Pejović je u razmaku od pet minuta gađao u okvir gola, odbranio mu je Stevanović, a onda je zatresao prečku iz slobodnog udarca u 82. minutu.

Ni to nije bilo sve. Lutovac je u dubokoj nadoknadi uspeo da istrči dobru kontru, iznudi kontakt za penal i praktično servira bod svom timu.

Rikardo Gomeš nije propustio zlatnu šansu koja se ukazala i Radnički je prosuo pobedu u poslednjem minutu utakmice.

Superliga Srbije, 2. kolo:

Radnički Niš – Partizan 3:3 (1:1)

(Mlađović 2, Dimić 50, Jovanović 54 – Natho 13 p, Urošević 71, Gomeš 90+6 p)

20.00 Napredak – Voždovac

(Mlađović 2, Dimić 50, Jovanović 54  – Natho 13 p, Urošević 71, Gomeš 96 p)

Stadion: Čair, Niš; Sudije: Dejan Trifković, Milan Šutulović, Stefan Vojnić, Aleksanda Živković

Radnički: Drobnjak – Dimić, Marjanović, Pejović, Savić, Tolordava, Petrov, Mlađović, Mitrović, Aksentijević, Jovanović. Trener: Tomislav Sivić

Partizan: Stevanović, Vujačić, Marković, Urošević, Filipović, Natho, Petković, Zdjelar, Andrade, Menig, Gomeš. Trener: Ilija Stolica.

Radnički Niš - Partizan 3:3