Reding je pre početka sezone figurirao kao mogući kandidat za Premijer ligu, umesto toga ekipa Veljka Paunovića strepi za opstanak u drugom rangu engleskog fudbala, pošto su protiv Bristola doživeli šesti vezani poraz - 2:1.

Paunovićevi puleni su primili golove u najgorim mogućim trenucima. Prvo su „poklekli“ u 44. minutu kada je Antoan Semenjo postigao gol za 1:0, da bi odmah po povratku sa poluvremena usledio novi „hladan tuš“ kada je Majkl Morison postigao autogol.

Uspeo je Reding da preko Džona Svifta u 74. minutu smanji na 2:1, ali je na tome ostalo.

Na kraju, Bristol je zabeležio pobedu koja bi trebalo da znači i opstanak, pošto 15 kola pre kraja ima 37 bodova, 17 više uz tri utakmice više od Piterboroa, prvog „ispod crte“. Sa druge strane, Reding je 21. od 24 tima, sa dva boda više od Piterboroa i utakmicom više.

Veliki problem za Paunovića i pulene predstavlja i to što su, uz za dno tabele zakucani Barnsli, ekipa u najgoroj formi, pošto su poraženi na prethodnih šest mečeva.

Poslednji trijumf Reding je zabeležio još 27. novembra 2021. godine, nad Svonsijem od 2:1.

BONUS VIDEO Golmana Egipta pitali o priznanju za igrača utakmice posle izgubljenog finala