Fudbaleri Partizana i Dinamo Kijeva zaigrali su meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona u Lublinu od 20 časova u utorak uveče.

Bilo je potpuno nepotrebnih tenzija pred taj meč, pa je trener Dinama Oleksandr Šovkovski prozivao Partizan jer je tokom priprema išao u Rusiju na „Bratski kup“ u Moskvi.

Posledica takvog pristupa jednoj fudbalskoj utakmici se osetila i u utorak uveče u Lublinu.

Ukrajinci su ogrnuti zastavama izašli na teren, dok su igrači Partizana izašli uobičajeno, samo u dresovima.

U skladu sa protokolom, igrači kijevskog kluba su ispružili samo pesnice ka igračima Partizana, dok su momci iz srpskog kluba uglavnom otvorenih šaka krenuli da se pozdrave.

Ostaće nejasno zbog čega se tenzije iz rata u Ukrajini prenose i na fudbalski teren, a još nejasnije kakve veze sa time imaju fudbaleri Partizana.

Partizan je prvi poveo golom Mateusa Saldanje s penala, posle 22 minuta igre, ali je Dinamo do poluvremena već preokrenuo na 3:1.

BONUS VIDEO: Jang Bojs vs Sion, golovi