El Arabi EPA-EFE/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

Fudbaleri Olimpijakosa su kao gosti slavili u atinskom derbiju nad AEK 2:1, dok se u solunskom PAOK sladio u komšiluku, protiv Arisa - 2:0.

Pirejci za koje je Lazar Ranđelović zaigrao od 71. minuta, glavnicu posla rešili su u prvom poluvremenu, golovima u El Arabija (38. minut) i Kamare (45.).

Domaćini za koje je svih 90 minuta igrao Nenad Krstičić, su preko Arauha u 66. minutu samo prepolovili zaostatak za gostima.

Slično kao u Atini, pobednik je rešen i u Solunu, još u prvom delu meča. PAOK je poveo golom Varele u 36. munutu, da bi Sviderski u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena duplirao prednost, iskupivši se za promašen penal s početka utakmice.

Teško je Aris podneo poraz od velikog rivala o čemu svedoči i crveni karton Delezisisa po isteku 90. minuta.