Crno-beli su bili blizu velikog podviga u Francuskoj.

Fudbaleri Partizana poraženi su od Nice u meču 5. kola grupe D Lige konferencija nakon velike drame rezultatom 2:1

Pružili su dobru partiju crno-beli, uprkos tome što su poraženi, Rikardo je ponovo bio najbolji, dok je odbrana bila na nešto lošijem nivou.

Među najboljima je bio i golman Aleksandar Popović, što govori o ostalim fudbalerima Partizana.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Aleksandar Popović – Nije imao mnogo posla u prvom poluvremenu. Kod udarca Pepea bio je nemoćan, sjajno je odbranio preostala dva udarca. Isto je učinoo sa udarcem Barda na startu drugog poluvremena, “skinuo” je sve što je mogao. Nedostajala mu je podrška defanzivne linije koja se maltene nije pojavila na utakmici, dok kod drugog gola Nice nije imao sreće, zbog toga što je lopta završila u mreži posle odbitka – 6,5

Slobodan Urošević – Statistika mu neće pisati asistenciju Rikardu, ali je on taj koji je centrirao za izjednačenje. Bio je solidan, ali ne i više od toga. I on kad se sve sabere ipak ispod nivoa, što je i razumljivo s obzirom na to da je postavio visoke standarde.  – 6

Igor Vujačić – Nije najbolje reagovao kod gola Nice, lako ga je Labord okrenuo u 47. minutu, tada su domaći pogodili stativu. Grešio je na malom prostoru, pod pritiskom i bio daleko ispod nivoa prikazanog u dvomeču sa Kelnom. – 5,5

Svetozar Marković  Na prethodnom gostovanju u Ligi konferencije bio je jedan od najboljih, na ovom jedan od najlošijih. Mnogo lopti njegovi saigrači izgubili su na sredini terena, pa mu svakako nije bilo lako da ispravlja njihove greške. – 6

Marko Živković  Dozvolio je rivalu ogroman broj centaršuteva sa njegove strane, bio daleko od lopte, nije stizao da isprati Braimija. U fazi napada desni bek Partizana bio je gotovo neprimetan., morao je mnogo više. – 6

Bibars Natho – Nekoliko puta agresivni domaći fudbaleri uspevali su da oduzmu loptu Izraelcu na svojoj polovini, ipak, stvorio je nekoliko prilika i bio jedan od boljih u redovima crno-belih. Imao je dva problema, odsustvo ofanzivaca i dobro čitanje igre rivala. – 6

Ljubomir Fejsa – Fejsa je bio najlošiji na terenu u prvih 45 minuta, zakasnio je kod pogotka Pepea, direktan je krivac za gol. U poluvremenu je ostao u svlačionici, zamenio ga je mladi Kristijan Belić. – 5

Hamidu Traore – Usled preskromnog izdanja Fejse ispostavilo se da je morao maltene sam da „krpi“ za dvojicu. Kada je Partizan morao da juri gol zaostatka, svoje mesto na terenu ustupio je Andriji Pavloviću. – 6

Fuseni Dijabate – Počeo je sjajno, ali nakon toga, gotovo da se nije video na terenu. Uglavnom bezopasan, defanzivci Nice su ga u gotovo svakoj situaciji prilično lako neutralisali. – 5,5

Rikardo Gomeš – Najbolji pojedinac u redovima Partizana bio je kao i uvek Rikardo. Tri puta umakao odbrani domaćina, jednom pogodio. Za njega je od velike važnosti da je ipak pogodio, psole dužeg posta, u 74. minutu reagovao je manirom vrsnog strelca. – 7

Kvinsi Menig – Holanđanin je upropastio svaki iole smisleniji napad. Zamenjen u finišu susreta, očigledno da je Petrić od njega mnogo više očekivao. – 5,5

Kristijan Belić – Trebalo je da bude starter. Podigao je dozu agresivnosti Partizana na sredini terena, ali s obzirom da je kompletan tim bio u kontra ritmu teško da je jedan od najmlađih mogao sam da promeni rezultat. – 6

Andrija Pavlović –Uveden na mesto drugog špica umesto Traorea. Pomalo srećno asistirao Rikardu za pogodak i to je bilo sve što je učinio za nešto više od pola sata vremena, koliko je proveo na terenu. – 5,5

Gordan Petrić – Pogrešio je što nije startovao Belića, a ni ostale Petrićeve izmene nisu mnogo donele. Moralo bi da ga zabrine što za razliku od nekih ranijih mečeva, sa Slovackom u Češkoj ili prvog sa Francuzima, nije usledila reakcija. – 6

Aleksandar Lutovac, Nikola Terzič, Samed Baždar – nisu dovoljno igrali da bi bili ocenjeni.