Roma i Napoli odigrali su bez golova u jednom od dva derbi-meča 9. kola Serije A.

Romi je pobeda bila neophodna kako bi podigla samopouzdanje nakon katastrofe u Ligi Konferencija, kada su od Bodo Glimta primili čak šest golova, ali je umesto toga usledilo još jedno bledo izdanje izabranika Žozea Murinja.

Nisu prikazali ništa tokom prvih 45 minuta, potom su u drugom poluvremenu zaigrali nešto ofanzivnije, ali je Napoli bio bliži golu. No, nijedan od dva šuta Viktora Osimena nije završio u mreži, pošto se isprečio okvir gola – u 60. minutu stativa, tri minuta kasnije prečka.

Loša igra, šanse za rivala i velika nervoza izazvale su burnu reakciju Žozea Murinja, koji je zaradio drugi žuti karton i morao da napusti klupu.

Do kraja meča Napoli je preko Osimena stigao do gola, ali je on postignut iz ofsajda, pa je ostalo 0:0.

Napoli je remijem preskočio Milan na prvom mestu na tabeli Serije A zbog bolje gol-razlike, dok Roma ima čak devet bodova manje na 4. mestu tabele.

Serija A, 9. kolo

Atalanta – Udineze 1:1 (0:0)

(Malinovski 56 – Beto 90+4)

Fjorentina – Kaljari 3:0 (2:0)

(Biragi 21 penal, Gonzales 42, Vlahović 49)

Verona – Lacio 4:1 (2:1)

(Simeone 30, 36, 62, 90+2)

Roma – Napoli 0:0

20.45 Inter – Juventus

Salernitana – Empoli 2:4 (0:4)

(Ranijeri 48, Ismajli 55. autogol – Pinamonti 2, 45. penal, Kutrone 11, Strandberg 13. autogol)

Sasuolo – Venecija 3:1 (1:1)

(Berardi 37, Anri 50. autogol, Fratezi 67 – Okereke 32)

Bolonja – Milan 2:4 (0:2)

(Ibrahimović 49. autogol, Barou 52, ck. Sumaoro 20, ck. Sorijano 58 – Leao 16, Kalabrija 35, Benaser 84, Ibrahimović 90)

Torino – Đenoa 2:1 (2:0)

(Sanabria 14, Pobega 31, Brekalo 77 – Destro 69, Kaisedo 81)

Sampdorija – Specija 2:1 (2:0)