Norveška ekipa Bode Glimt pobedila je Murinjovu Romu sa 6:1 i ovim trijumfom izbila na prvo mesto grupe C Lige konferencija.

Napadač norveškog tima, Erik Bothajm pamtiće ovu pobedu čitavog života, pošto je u njoj sudelovao sa dva gola i tri asistencije. On inače ima tek 21 godinu.

Pamtiće Žoze Murinjo meč u Bodeu, njegov 1008. u trenerskoj karijeri, ali prvi na kojem je njegov tim primio šest golova.

Poveo je Bode upravo preko njega već u osmom minutu, da bi u 20. bilo već 2:0. Strelac drugog gola bio je Berg, a asistent Bothajm.

Murinjovi igrači su pokušali da adekvatno odgovore i smanjili su prednost Norvežana do kraja prvog poluvremena.

Šou Bothajma krenuo je početkom drugog poluvremena. Norvežanin je prvo povećao prednost svog tima na 3:1, da bi potom upisao i dve asistencije. U strelce su se tada upisali Solbaken i Pelegrino.

Tu nije bio kraj. Roma je primila još jedan gol za konačnih 6:1. Režiser tog gola bio je Solbaken, a asistenciju je upisao strelac prethodnog – Pelegrino.

Murinjo je u drugom poluvremenu izvršio svih pet izmena, uveo svog najboljeg igrača i strelca Tamija Abrahama, ali ništa nije pomoglo.

Bode večeras nije samo ponizio italijansku ekipu već je pobedom izbio i na prvo mesto u grupi. Norvežani sada imaju sedam bodova, dok je Roma druga sa šest. U grupi su još i CSKA Sofija i Zorja, ali bez izglednih šansi da se nađu u daljoj fazi takmičenja.