Fudbaleri Milana pregazili su Torino u meču 36. kola Serije A rezultatom 7:0, uz het-trik Ante Rebića.

Već u prvom poluvremenu Milan je napravio veliki kork ka pobedi, pošto su Teo Ernandez na asistenciju Brahima Dijaza u 19, a potom i Frenk Kesi sedam minuta kasnije sa penala zatresli mrežu „bikova“.

No, prava goleada u mreži Torina viđena je u drugom poluvremenu, pošto je Dijaz u 50. na asistenciju Kesija pogodio za 3:0, Ernandez je svojim drugim golom u 62. postigao svoj drugi a četvrti gol Milana, kada je Ante Rebić preuzeo stvar u svoje ruke.

Od 67. do 79. minuta postigao je tri pogotka, pa su „rosoneri“ došli do važna tri boda u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Milan se pobedom izjednačio sa Atalantom na drugom mestu, pošto obe ekipe imaju po 75 bodova, dok je Napli dva koraka iza, na poslednjem mestu koje vodi u Ligu šampiona.

U poraženom timu nije bilo Saše Lukića, koji je ubedljiv poraz svog tima gledao sa klupe.

Iza su Juventus, koji je sa 3:1 savladao Sasuolo, te Lacio, koji je slavio protiv Parme minimalnim rezultatom 1:0. U ekipi Lacija nije bilo Sergeja Milinković Savića, koji je operisao nos zbog povrede zadobijene na meču protiv Fjorentine.

Nakon ovog kola definitivno je jasno da Roma neće biti deo Lige Evrope, pošto je porazom od Intera pala na devet bodova manje od Lacija. No, Roma je imala sreće s obzirom na to da je Sasuolo takođe poražen, pa je ostala na sedmom mestu, uz dva boda više.

Sa druge strane, borba za opstanak je nešto izvesnija, pošto je Benevento izgubio od Atalante sa 2:0 i ima četiri boda manje od Specije, koja je remizirala sa Sampdorijom (2:2).