Fudbaleri Specije pobedili su u gostima Milan sa 2:1, u 22. kolu italijanske Serije A.

Poveo je Milan golom Rafaela Leaa u prvom minutu nadoknade poluvremena, da bi izjednačenje i pobedu Speciji doneli Kevin Agudelo golom u 64. i Emanuel Giasi golom u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Specija je upisala šestu pobedu u prvenstvu i sa 22 boda zauzima 14. poziciju. Milan je drugi sa 48 bodova, dva manje i utakmicom više od prvoplasiranog Intera.

U drugom minutu nadoknade, neposredno pre nego što je Milan primio gol 96, pri rezultatu 1:1, Mesijas je pogodio za domaći tim, ali je sudija odlučio da prethodno svira faul nad Rebićem.

Bukvalno je neverovatno da u ovom trenutku nije pustio prednost, jer je lopta sekund nakon faula završila kod Mesijasa, koji je pogodio za potencijalnih 2:1.

Igrači Milana su okružili sudiju, navijači grme na društvenim mrežama, i to sa razlogom.

U narednom kolu, Milan će dočekati Juventus, dok će Specija ugostiti Sampdoriju.

Napoli je u gostima pobedio Bolonju sa 2:0.

Dvostruki strelac za Napoli bio je Irving Lozano u 20. i 47. minutu.

Napoli je zabeležio 14. pobedu u prvenstvu i sa 46 bodova zauzima treće mesto, a Bolonja je 13. sa 27 poena.

U sledećem kolu Napoli će dočekati Salernitanu, dok će Bolonja gostovati Veroni.