Fudbaleri Milana su zabeležili ubedljivu pobedu na gostovanju Lečeu u 27. kolu Serije A rezultatom 4:1.

Jedanaestim trijumfom u sezoni ekipa sa San Sira je stigla do 39. boda i nalazi se na sedmom mestu tabele.

Isti broj bodova ima Napoli na šesto mestu, koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Milan je poveo u 26. minutu golom Samua Kastiljeha, dok je domaćima poništen gol deset minuta kasnije zbog ofsajd pozicije.

Leče je ipak stiglo do izjedačenja u 54. minutu preko Marka Mankosua iz jedanaesterca, ali je rezultat veoma brzo promenjen.

Svega minut kasnije gol za Milan je postigao Đakomo Bonaventura, da bi u 57. minutu precizan bio i Ante Rebić.

Konačan rezultat je u 72. minutu postavio Rafael Leao.

U istom terminu je odigran meč Fjorentine i Breše, koji je završen nerešenim rezultatom – 1:1.

Gosti su poveli u 17. minutu preko Alfreda Donarume iz penala, a izjednačenje je u 29. minutu donelo Herman Pecelja.

Fjorentina je meč završila sa igračem manje zbog crvenog kartona za Martina Kaseresa, a od 73. minuta je zaigrao i Nikola Milenković.

Celu utakmicu za domaću ekipu je odigrao Dušan Vlahović, ali iz tri šuta nije uspeo da postigne pogodak.