Širom Evrope odigrani su poslednji revanš mečevi kvalifikacija za Ligu šampiona, au elitno takmičenje su se plasirali Midtjiland, Krasnodar i Salcburg.

Oni su se tako pridružili Olimpijakosu, Ferencvarošu i Dinamu iz Kijeva koji su to učinili dan ranije.

Najprijatnije iznenađenje su svakako Danci, ekipa Midtjilanda koja je posle 0:0 u prvom susretu sa Slavijom iz Praga i minusa na poluvremenu ove večeri, uspela da slavi sa ubedljivih 4:1 (0:1) i plasira se u grupnu fazu.

Vodili su Česi na poluvremenu golom Olajinke u trećem minutu, delovalo je da je pred „vikinzima“ nemoguća misija, ali sve se okrenulo u drugih 45 minuta.

Golovima Sorija kabe u 65, Aleksandera Đolca iz penala u 84, stigli su do prednosti u ukupnom skoru (2:1).

Usledio je paklen finiš i još dva gola Danaca, prvo je u 88. Oneika pogodio za 3:1, da bi u prvom minutu nadoknade mrežu zatresao i Anders Drejer za potvrdu sjajnog rezultata.

Krasnodar je kao i nedavno kod kuće, slavio protiv PAOKA u gostima, rezultatom 2:1.

Poveli su Rusi autogolom Mihalidisa u 73. minutu, izjednačio je četiri minuta kasnije El Kaduri, da bi pobedu Krasnodaru doneo Francuz Remi Kabelja u 78. minutu.

Konačno, Salcburg je još jednom bio bolji od Makabija iz Tel Aviva. Posle 2:1 u gostima, Austrijanci su slavili sa 3:1 kod kuće.

Patson Daka je postigao prvi od dva gola u 16. minutu, da bi Izraelci izjednačili preko Karzeva u 30.

Mađar Dominik Šabolcaj je u četvrtom minutu nadoknade prvog dela pogodio za 2:1, da bi Daka drugi gol postigao u 68. minutu.

Žreb za grupnu fazu Lige šampiona je u četvrtak, 1. oktobra u podne u Nionu.