Fudbaleri Dinama iz Kijeva, Ferencvaroša i Olimpijakosa plasirali su se u grupnu fazu Lige šampiona.

U revanš mečevima plej-ofa za ulazak u elitno takmičenje, Dinamo je i u drugom meču bio bolji od belgijskog Genta, slavili su sa 3:0 kod kuće i uz pobedu od 2:1 na strani, ubedljivo su se plasirali u grupnu fazu.

Ukrajinci su već u prvom delu stekli veliki kapital golovima Bujalskog u devetom i De la Penje iz jedanaesterca u 36. minutu, da bi u nastavku potvrdili ubedljivu pobedu pogotkom Rodrigesa takođe iz penala u 49. minutu.

U susretu Ferencvaroša i Moldea nije bilo golova, ali kako je u prvom meču u Norveškoj bilo 3:3, dalje idu Mađari jer su postigli više golova kao gosti.

Ovo je bio istorijski rezultat za Ferencvaroš koji će po prvi put od sezone 1995/96. igrati u elitnom takmičenju.

Isto je bilo i sa utakmicom Omonija – Olimpijakos, koja je završena rezultatom 0:0.

Kiprani, koji su u prethodnom kolu eliminisali Crvenu zvezdu, nisu uspeli da nadoknade minus od 0:2 iz prvog meča, pa se može reći da je Olimpijakos na neki način osvetio „crveno-bele“.