Lokomotiva koju s klupe vodi srpski stručnjak Marko Nikolić pretrpela je neočekivani poraz od Rotora u Moskvi rezultatom 1:2 u Premijer ligi Rusije.

Rotor je pre ovog kola bio poslednjeplasirani tim na tabeli, i zbog toga je iznenađenje veće što je Lokomotiva dozvolila da je „saplete“ slabiji rival i to na njenom terenu.

Imao je Nikolićev tim šansu da izjednači iz penala u 82. minutu, ali je Mirančuk bio neprecizan.

Lokomotiva je trenutno četvrta sa 21 bodom, dok je Rotos 14. sa šest osvojenih bodova. Ispred Lokomotive nalazi se lider Spartak iz Moskve sa 27 bodova, CSKA koji ima 22 boda, Zenit je skupio 24, ali je propustio priliku da poboljša plasman na tabeli.

Naime, aktuelni šampion je vodio protiv Rubina golom Jerjohina iz 26. minuta, da bi preokret gostima iz Kazanja doneli Srbi! Prvo je Đorđe Despotović pogodio u 43. minutu, da bi Dragan Jevtić u 69. postavio konačnih 2:1.