Fudbaleri Mančester junajteda odigrali su nerešeno sa Sautemptonom u meču drugog kola Premijer lige, Totenhem sa 1:0 savladao Vulvse, dok je dan zatvorila ekipa Čelsija pobedom nad Arsenalom od 2:0.

Junajted nije opravdao ulogu favorita protiv „svetaca“, već je morao da juri zaostatak od 30. minuta.

Tada je Fred postigao autogol, a stvari su postajale neizvesnije po „đavole“ kako je vreme odmicalo, a nervoza rasla.

U finišu poluvremena je Bruno Fernandeš dobio žuti karton, Junajted je imao posed, šutirao je na gol protivnika i pokušavao da zatrese mrežu, ali nije uspevao.

Viktor Lindelof je pokušao da pogodi, glavom je šutirao i Nemanja Matić, ali ništa nije prolazilo sve do 55. minuta kada je Mejson Grinvud bio precizan.

Pol Pogba je pet minuta kasnije bio u šansi, Grinvud je imao još jednu u 65. minutu, da bi već u 66. pretio Fernandeš.

Imao je svoju priliku i Adam Armstrong u 74. minutu, ali je rezultat na kraju ostao nepromenjen. Junajted sada ima četiri boda i nalazi se na petom mestu Premijer lige.

Kada je reč o susretu Totenhema i Vulverhemptona, taj meč je rešen golom Dele Alija u devetom minutu, kada je as „pevaca“ realizovao penal za šesti bod u prvenstvu.

Čelsi, inače aktuelni šampion Evrope, je novu sezonu započeo na najbolji mogući način, i to zahvaljujući Romeluu Lukakuu, koji je svoj debi u dresu „plavaca“ obeležio golom nakon samo 15 minuta igre protiv Arsenala i tako trasirao put ka pobedi koju je potvrdio Ris Džejms.