Fudbaleri Mančester junajteda poraženi su od Brentforda u meču drugog kola Premijer lige sa 4:0.

Posle nezapamćene bruke u prvom poluvremenu i četiri primljena gola, Junajted je u drugom koliko-toliko popravio utisak ali nije mogao do preokreta.

Prvi put u istoriji Premijer lige, Junajted je poražen u prva dva meča u sezoni, prvi put od 1979. je nanizao četiri poraza, a prvi put još od 1936. je sedam mečeva bez pobede na gostovanjima.

Ni sve to nije dovoljno da oslika šta je Junajted igrao u prvom poluvremenu kada je delovao kao grupa amatera.

Brentford je u tom periodu poveo u desetom minutu, pogotkom Džoša Dasilve. Matijas Jensen, asistent kod prvog gola dao je drugiu 18. minutu.

Ben Mi je u 30. povisio na 3:0, a posle kontre u 35. minutu, Brajan Mbeuma je rešio završio akciju pred nemoćnim Davidom de Heom za 4:0.

Taj rezultat je ostao do kraja prvog poluvremena, pa je Brentford meč rešio u razmaku od 25 minuta. Kristijano Ronaldo je nemoćno klimao glavom, a De Hea je kod gola Dasilve propustio loptu kroz ruke, dok je kod drugog pogrešio zajedno sa Kristijanom Eriksenom.

De Hea je uspeo da odbrani udarac Tonija u bliži ugao u 50. minutu. Iskosa je gađao Toni i Španac je nekako sprečio „petardu“.

Dalo je u 51. minutu dobro centrirao za Kristijana Ronalda, a ovaj je glavom gađao pored gola.

Duže od 50 minuta se čekalo na prvu pravu šansu „đavola“ u meču u kom su dotle bili potpuno podređeni.

Odmah zatim Ronaldo je imao još jedan pokušaj glavom, da bi ubrzo Junajted uspostavio terensku inicijativu.

Mbeumo je zaokružio nesreću Junajteda, Foto: Tanjug / AP Photo/Ian Walton

Ipak, Brentford je šutem s distance mogao i do petog gola u 80. minutu, ali je De Hea ovog puta dobro odbranio.

Kristijan Eriksen je takođe imao dve dobre šanse za Junajted, prvo glavom, pa kasnije i nogom pored stative u 82. minutu.

Do kraja meča Brentford je još jednom zapretio, ali je svejedno ostvario ubedljivu pobedu u verovatno najboljem poluvremenu u klupskoj premijerligaškoj istoriji.