Fudbaleri Arsenala pobedili su Lester u subotu popodne sa 4:2 u drugom kolu Premijer lige.

Gabrijel Žezus nastavio je da blista u dresu novog kluba, do je njegov stari, Mančester siti, lagano pokazao da može i bez njega sa 4:0 protiv Bornmuta.

Arsenal je još jednom pokazao slabosti u odbrani, ali je sve nadoknađivao ekspresnim golovima na drugoj strani terena.

Žezus je imao dva gola i dve asistencije i u potpunosti je bio „arhitekta“ pobede svog tima.

Prvi je doveo svoj tim u vođstvo pogotkom u 23. minutu, da bi u 35. duplirao prednost na 2:0.

Potom je u Vil Saliba zatresao svoju mrežu u 53. minutu i vratio nadu Lesteru, ali je odmah u 55. minutu Granit Džaka uz mnogo sreće i nespretnu reakciju golmana Lestera.

Deni Vord se sudario sa saigračem, ispustio je loptu na nogu Žezusu, koji ju je odložio na zicer Džaki za 3:1.

Džejms Medison je u 74. minutu još jednom vratio nadu Lesteru, dobio je pas na desnoj strani i šutirao gotovo iz mrtvog ugla.

Aron Remsdejl nije bio postavljen idealno, udarac je bio jak i lopta je između njegovih nogu do daljeg ugla za 3:2.

Međutim, sve dileme u vezi sa pobednikom otklonio je Gabrijel Martineli u 75. minutu, odmah posle gola Lestera, pa je Arsenal upisao drugi trijumf.

Žezus je na debiju kao igrač Arsenala na Emirejtsu oduševio domaće navijače i naterao i fudbalsku Englesku da mu se pokloni.

A ništa lošije nije prošao ni Mančester siti, koji je nastavio da „gazi“.

„Građani su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu kada su Ilkaj Gundogan, Kevin De Brujne i Fil Foden pogađali za 3:0.

Erling Holan je ovog puta upisao asistenciju za Gundogana, Foden je namestio gol De Brujneu, a onda De Brujne Fodenu.

Uz mnogo malera, konačan rezultat je postavio Lerma svojim autogolom u 79. minutu.

Arsenal posle svoje pobede ima šest bodova na drugom mestu Premijer lige, koliko ima i trenutno prvoplasirani Siti sa boljom gol razlikom.

Bornmut ima tri boda na desetom mestu engleske elite, dok je Lester 14. sa jednim osvojenim bodom.