Aleksandar Mitrović Foto:Stephen Flynn/ProSports / Shutterstock Editorial / Profimedia

Fudbaleri Fulama odigrali su nerešeno sa Vulverhemptonom 0:0, u meču drugog kola Premijer lige.

„Kotidžersi“ nisu ponovili izdanje iz prvog kola kada su remizirali s Liverpulom, ali ni na gostovanju na stadionu Molino, nisu ostali praznih šaka.

A mogli su da odnesu ceo plen, da je Aleksandar Mitrović imao malo više sreće. Srpski fudbaler propustio je šansu da postane junak svog tima u 81. minutu.

Promašio je tada penal dosuđen za njegov tim, dok je u 88. minutu posle kornera umalo asistirao za pogodak.

Pred golom se u toj situaciji našao Bobi Rid, ali niej došao do lopte pre golmana Vulvsa.

Fulam je manje napadao tokom meča, ali je ipak imao svoje šanse da ugrozi gol domaćih na kom je stajao Žoze Sa.

Sedam udaraca, od čega dva u okvir gol i Sa koji se ispostavio junakom svog tima, obezbedivši bod odbranom Mitroviću.

Mitar je dobru šansu promašio i u 15. minutu kada mu je upućen centaršut, ali je lopta završila u gol-autu.

Mnogo prekida, više žutih kartona i ne tako mnogo uzbuđenja viđeno je do 80. minuta kada je Rajan Ait Nuri napravio faul za jedanaesterac.

Mitrović je, kao i protiv Liverpula, namestio loptu na belu tačku, šutirao je ulevo i poluvisoko, što je Žoze Sa pročitao i zaustavio udarac.

Fulam ni u dodatnih sedam minuta po isteku 90. nije uspeo da stvori neku veću šansu, a srpski fudbaler je ušao u klinč sa jednim igračem Vulvsa, pa je dobio žuti karton.

Međutim, ostao je njegov tim na dva boda, dok je Mitrović ostao na dva gola iz meča sa Liverpulom.