Sjajan meč.

Fudbalska reprezentacija Bugarske imala je pobedu protiv Mađarske do 97. minuta, a onda je primila gol za krajnjih 2:2 (1:1) u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ovom pobedom, Mađarska je obezbedila plasman na kontinentalni turnir, ali ostavila i šansu Srbiji da u grupi završi na prvom mestu ukoliko pobedi Bugarsku, a Mađarska izgubi od Crne Gore.

Na meču smo videli dva isključenja i četiri gola i veliku dramu.

Prvi pogodak je postigao Martin Adam već u 10. minutu, na dodavanje Dominika Soboslaja.

Međutim, već u 24. minutu je Spas Delev poravnao rezultat, a asistencija se piše Kirilu Despodovu.

U 37. minutu je Valentin Antov neoprezno dobio drugi žuti karton, ali mu se u 57. minutu revanširao Miloš Kerkez.

U poslednjih više od pola sata igralo se sa devet na devet u polju, a iako su Mađari bili dominantniji u posedu i šutevima, Bugari su ih šokirali.

Igrao se 78. minut kada je poljski arbitar Stefanski pokazao na „belu tačku“ zbog prekršaja u kaznenom prostoru Mađarske.

Najstrožu kaznu vrlo sigurno je izveo Kiril Despodov i doneo je Bugarskoj prednost

U sedmom minutu nadoknade je Petrov, koji je do tada igrao sjajan meč, postigao autogol posle centaršuta Soboslaja i doneo krajnjih 2:2.

Ni sekund više nije ostao i Mađarska je otišla na EURO, a Crna Gora izgubila šansu da u direktnom duelu u Budimpešti rešava svoju sudbinu.

Ovako, moraće da čeka kiks Srbije protiv iste ove Bugarske.