Fudbaleri Liverpula pobedili su Kristal Palas u gostima sa 3:1, u 23. kolu engleske Premijer lige.

Strelci za Liverpul bili su Virdžil Van Dajk u osmom, Aleks Okslend Čembrlen u 32. i Fabinjo iz penala u 89.minutu. Gol za Kristal Palas postigao je Odsone Eduar u 55. minutu.

Liverpul je zabeležio 14. pobedu u prvenstvu i sa 48 bodova zauzima drugo mesto, sa devet bodova zaostatka i utakmicom manje u odnosu na vodeći Mančester siti. Kristal Palas je 13. sa 24 poena.

U narednom kolu, Liverupul će dočekati Lester, dok će Kristal Palas gostovati Noriču.

U istom terminu, Arsenal i i Barnli su odigrali nerešeno 0:0.

Arsenal je šesti sa 36 poena, dok je Barnli na poslednjem, 20. mestu sa 12 bodova.

U narednom kolu, Arsenal će gostovati Vulverhemptonu, a Barnli će dočekati Votford.

Takodje u okviru 23. kola, Lester i Brajton su odigrali nerešeno 1:1.

Poveo je Lester golom Patsona Dake u 46. minutu, da bi izjednačenje Brajtonu doneo Deni Velbek u 82. minutu.

Lester je 10. sa 26 poena, dok je Brajton na devetom mestu sa 30 bodova.

Premijer liga, 23. kolo

Arsenal – Barnli 0:0

Kristal palas – Liverpul 1:3 (0:2)

(Eduar 55 – Van Dajk 8, Okslejd-Čemberlen 32, Fabinjo 89. penal)

(Sardžent 51, 74, Kucka 90+2 autogol)

BONUS VIDEO Rašford golom u 93. minutu doneo pobedu Mančester junajtedu protiv Vest Hema