Šampionski tim Liverpula mučio se protiv Šefild junajteda, ali je ipak stigao do četvrte pobede u sezoni. Izabranici trenera Jirgena Klopa slavili su sa 2:1 (1:1).

Ekipa sa „Bramal lejna“ je naročito u prošloj sezoni bila tvrd orah, na njih su mnogi polomili zube, a dobar otpor favorizovanim „redsima“ pružili su i u susretu 6. kola Premijer lige.

Liverpul se tako bodovno izjednačio sa gradskim rivalom Evertonom, pa sada dvojac iz grada Bitlsa sedi na čelu tabele.

Šefild junajted je poveo posle dvostruke greške – prvo sudije Majka Dina, a potom i ekipe iz VAR studija koja je propustila da uoči da je prekršaj za penal načinjen van linije kaznenog prostora.

Sander Berge je u tom 13. minutu bio precizan sa bele tačke i Šefild junajted je poveo.

Liverpul je do izjednačenja ipak stigao u finišu prvog dela i to preko Roberta Firmina, da bi Mohamedu Salahu u 63. minutu bio poništen gol.

VAR je ovog puta utvrdio da je deo stopala Egipćanina bilo u ofsajdu, ali svejedno, to ih nije omelo da trijumfuju.

Ključni momenat dogodio se samo minut kasnije, novajlija iz redova Vulverhemptona, Portugalac Diogo Žota, glavom je zahvatio loptu posle centaršuta Sadija Manea i poslao je u mrežu.