Norveški klub ispisao istoriju

U prva četiri revanš meča u Ligi konferencija prolaz u četvrtfinale obezbedile su ekipe Bode Glimta, Lestera, PSV-a i Marseja.

Bode Glimt je u prvom meču savladao AZ Alkmar sa 2:1, a na revanšu je holandski tim izborio produžetke, pošto je u regularnih 90 minuta bilo 2:1.

Sva tri gola bila su u prvom poluvremenu. Najpre je Pavlidis doveo AZ u prednost u 18. minutu, da bi izjednačenje doneo Pelegrino u 26. minutu.

Pavlidis je svojim drugim golom ponovo doveo AZ u prednost, a postavio je i konačan rezultat sa kojim se otišlo u produžetke.

Tamo je norveški tim postigao odlučujući gol preko desnog beka Sampsteda u nadoknadi prvog dela.

Bode je prvi norveški tim koji je u ovom veku stigao do četvrfinala nekog evropskog takmičenja. Pre njih to je pošlo za rukom Valerengi u Kupu pobednika kupova u sezoni 1998/99.

Lester je odbranio 2:0 iz prve utakmice u Engleskoj. Vodio je Ren dva puta, ali nisu Francuzi imali snage da stignu makar do produžetaka, mada je šansi bilo, pa “lisice” nastavljaju svoju evropsku misiju.

Golove za Ren postigli su Burižo i Tait, dok je za Lester pogodio Fofana.

Marsej je još jednom sa 2:1 pobedio Bazel, iako je gubio sa 1:0.

Endoje je doveo švajcarski tim u prednost u 65. minutu, ali su pobedi Francuzima doneli Under i Ronžije u 93. minutu.

Jedan od duela koji je privlačio veliku pažnju, s obzirom na ishod prvog duela pre sedam dana svakako je bio onaj u Kopenhagenu gde su se sastali istoimeni klub i PSV.

Meč u Holandiji završen je sa neverovatnih 4:4, ali je PSV u revanšu pokazao silu i slavio sa 4:0.

Mrežu danskog tima pogađali su Zahavi (dva puta), Gece i Madueke.