Zanimljivo veče u Ligi Evrope

U prva četiri meča večeri u Ligi Evrope, prolaz dalje osigurali su Rendžers, Atalanta, Barselona, i Braga.

Rendžers je izgubio od Crvene zvezde sa 2:1 u Beogradu, ali je prošao dalje sa ukupnih 4:2 u dvomeču.

Barselona je imala zaostatak protiv Galatasaraja u Turskoj, pošto je Marsao postigao gol u 28. minutu za 1:0.

Ipak, Katalonci su od tada zaigrali mnogo bolje, pa su desetak minuta kasnije izjednačili golom Pedrija nakon prelepe akcije i niza varki i driblinga.

Prolaz dalje Barseloni obezbedio je Pjer Emerik Obamejang u 50. minutu, a asistenciju je upisao Frenki de Jong.

Podsetimo, prvi meč u Španiji završen je 0:0.

Četvrfinale Lige Evrope izborila je i Atalanta, koja je na gostovanju bila bolja od Bajera iz Leverkuzena sa 1:0.

Pobedonosni gol postigao je Boga u nadoknadi utakmice, a u prvom meču u Bergamu bilo je 3:2 za italijanski tim.

Zvezdin rival iz grupe, ekipa Brage, bila je bolja u dvomeču od Monaka sa 3:1. Prvi meč u Portugalu završen je 2:0, dok je u Francuskoj bilo 1:1.

Ruiz je doveo Bragu u prednost u 20. minutu, a ukupan poraz Monaka ublažio je Disasi i poslednjem minutu regularnog dela utakmice.