Utakmicama 6. kola završena je grupna faza ovogodišnje Lige Evrope u grupama A, B, C, D, E i F.

U grupi A prvoplasirana Roma poražena je na gostovanju u Sofiji protiv CSKA rezultatom 3:1, ali je kao prva prošla dalje, dok je prava drama viđena u Bernu gde su u direktnom duelu za drugo mesto igrali Jang Bojs i Kluž.

Rumunima je bila potrebna pobeda i postigli su vodeći gol u 84. minutu, ali je Jang Bojs izjednačio u 90. sa penala preko Nsamea, da bi Gaudino duboko u nadoknadi doneo pobedu švajcarskom timu za koji je celu utakmicu odigrao Miralem Sulejmani. U finišu meča bilo je burno pa je sudija Benoa Bastien pokazao čak tri crvena kartona, jedan za domaći tim i dva gostima iz Rumunije u utakmici koja je trajala gotovo 100 minuta.

Arsenal je u gostima lako pobedio irski Dandalk sa 4:2, dok je Molde u Beču remizirao sa Rapidom u okviru grupe B gde nije bilo drame uoči poslednjeg kola jer su engleski i norveški klub već imali obezbeđen prolaz.

Leverkuzen je bio neumoljiv protiv Slavije iz Praga u duelu za prvo mesto C grupe, dok je u drugom susretu Nica izgubila od Hapoela i očajnu formu u poslednje vreme pretočila u poslednje mesto u grupi.

U grupi D, Glazgov Rendžers i Benfika potvrdili su dalji plasman. Ekipa Stivena Džerarda slavila je u Poznanju i kao prva ide dalje, dok je portugalski velikan remizirao u Liježu protiv Standarda odigravši 2:2. Drugi gol za Rendžers u pobedi od 2:0 postigao je sin čuvenog Georgija Hadžija, Janis.

Ekipa PSV Ajndhovena uspela da posle trijumfa od 4:0 protiv Omonije preuzme prvo mesto u grupi E, nakon što Granada nije uspela da pobedi PAOK u Solunu pa će morati dalje sa drugog mesta.

Pjotr Zjelinski postao je prvi fudbaler koji je dao gol u Napulju od kako je Napolijev stadion preimenovan u stadion Dijego Armando Maradona, a pogodak poljskog reprezentativca protiv Real Sosijedada nije bio dovoljan za pobedu.

Baskijcima je na ovoj utakmici bio dovoljan i bod za dalji plasman i uspeli su da ga osvoje u 90. minutu nakon što je Vilijan Hose doneo izjednačenje i veliku radost gostima. Kiksu Sosijedada nadao se AZ Alkmar koji je do 90. minuta u Rijeci imao 1:1 za prolaz dalje, ali su nakon loših vesti iz Napulja i domaći uspeli da iskoriste igrača više i pobedom se oproste od ovogodišnjeg takmičenja u Evropi, baš kao i Holanđani.