Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su još jedan bod u Ligi Evrope, odigravši meč bez golova sa Slovanom iz Libereca u 6. kolu Lige Evrope. Crveno-beli su tako stigli čak do 11. boda i nastavljaju takmičenje u osmini finala. Žreb je u ponedeljak od 13 časova.

Crvena zvezda je u poslednjem meču grupne faze Lige Evrope istrčala na teren s najjačim sastavom u Češkoj.

Dejan Stanković nije želeo da kalkuliše, već je u svom jubilarnom 40. meču na klupi srpskog prvaka, želeo da upiše još jednu pobedu.

I bolja je bila Crvena zvezda od Slovana, držala je loptu, kontrolisala igru, a mogla je i do gola u 42. minutu kada je El Fardu Ben zatresao stativu sa sedam metara.

U nastavku gotovo preslikana slika, s tim što su Česi imali više udaraca iz ugla, iz kojih nisu uspevali ozbiljnije da ugroze gol Milana Borjana.

Trostruki uzastopni šampion Srbije stigao je do pogotka u 51. minutu, ali je on opravdano poništen jer je Dijego Falčineli, glumio imenjaka Maradonu, posluživši se rukom.

Za takvo ponašanje sudija iz Finske „nagradio“ ga je žutim kartonom. Pokušao je Stanković brojnim izmenama da utiče na konačan rezultat, ali do toga nije došlo.

U Češkoj su do kraja susreta mreže mirovale, što je značilo, ono što je prethodno bilo poznato, a to je – Crvena zvezda u Hofenhajm ide u nokaut fazu Lige Evrope, dok je Liberec zajedno sa Gentom završio učešće u pomenutom takmičenju.

Liberec – Crvena zvezda 0:0 (0:0)

Stadion: „Kraj Nise“. Gledalaca: Bez gledalaca. Sudija: Matijas Gestranijus (Finska)

Slovan Liberec: Knobloh, Koščelnik, Jugas, Kačaraba, Mikula, Pešek (od 68. Matušek), Mara, Sadilek, Moskera (od 89. Fukala), Beran (od 68. Hromada), Helal (od 75 Rabušic).

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Milunović, Degenek (od 81. Pankov), Rodić (od 71. Gobeljić) – Sanogo, Petrović, Kanga (od 53. Nikolić), Ben (od 81. Eraković), Ivanić (od 71. Boaći), Falčineli.

Liga Evrope, 6. kolo

Grupa L

Liberec – Crvena zvezda 0:0

Hofenhajm – Gent 4:1 (2:0)

(Beier 21, 49, Skov 26, Kramaric 64 – Fortuna 81)

94′ – KRAJ UTAKMICE

Slovan iz Libereca i Crvena zvezda odigrali su meč bez golova. Česi su završili takmičenje, dok crveno-beli nastavljaju i čekaju žreb u ponedeljak.

90′ – JOŠ 4 MINUTA ĆE SE IGRATI

Utakmica u Liberecu je produžena još četiri minuta zbog velikog broja izmena.

88′ – KORNER ZA ZVEZDU

Novi udarac iz ugla za crveno-bele. Ukupno treći na meču.

86′ – KRAĆI PREKID

Ukazuje se pomoć Njegošu Petroviću.

84′ – I DALJE MIRUJU MREŽE

Nema golova u Češkoj, utakmica Slovana i Zvezde je jedina na kojoj nema golova, a koje su počele od 21 čas.

78′ – NIKOLIĆ POKUŠAO

Namestio se s desne strane i oprobao udrac Veljko Nikolić. Gađao je, ali je bio neprecizan.

74′ – LUKAVI SADILEK, BORJAN ODLIČAN

Nije se dao prevariti golman Zvezde i odlično je skinuo udarac iz prekida koji je izveo Sadilek.

72′ – ZVEZDA ZAIGRALA S DVA ŠPICA

Dejan Stanković je izvršio dvostruku izmenu. Izašli su Rodić i Ivanić, a na terenu su Gobeljić i Boaći. Ulazak napadača iz Gane, znači da će crveno-beli poslednjiih 20 minuta igrati s dva špica.

69′ – NIKOLIĆ NEPRECIZAN

Pokušao je Zvezdin vezista sa 15 metara i poslao loptu preko gola. Morao je bolje, s obzirom na to da je bio neomenat i mogao je daleko bolje da se namesti i da ozbiljnije zapreti Slovanu.

65′ – KORNER ZA ZVEZDU

Mirko Ivanić izborio se za udarac iz ugla za crveno-bele, ali nije se izrodila bilo kakva šansa.

63′ – MIRNIJI PERIOD IGRE

Borba se trenutno vodi na sredini terena, bez ozbiljnijih šansi u poslednjih osam minuta.

55′ – BEN CENTRIRAO, RODIĆ „KRATAK“

Mogla je Zvezda do prednosti posle prekida koji je izveo Ben, ali je Rodić bio za dlaku kratak da loptu dohvati glavom i smesti je u mrežu.

53′ – STANKOVIĆ MENJA

Izašao je Gelor Kanga, a na teren je ušao Veljko Nikolić.

51′ – GOOOL! IPAK NE! DIJEGO FALČINELI GLUMIO DIJEGA MARADONU

Zaneo se Italijan! Skočio je u petercu i rukom poslao loptu u mrežu. Ipak, to je bilo toliko očigledno da mu je sudija pokazao žuti karton.

Nije se bunio Falčineli, koji je po svemu sudeći hteo da imitira imenjaka Maradonu, koji je nedavno preminuo, a svet pamti njegov gol rukom protiv Engleza sa Svetskog prvenstva u Meksiku 1986.

49′ – IVANIĆ ZAPRETIO

Mirko Ivanić je „tukao“ direktno u golmana Libereca iskosa sa sedam metara. Posle Benove stative, ovo je druga najbolja prilika za Crvenu zvezdu.

47′ – SLOVAN IZVUKAO KORNER

Odnos udaraca iz ugla je čak 5-0 za domaći tim.

45′ – POLUVREME

Glavni sudija nije produžio ni sekundu prvo poluvreme.

42′ – STATIVA BENA

Najbolja prilika na utakmici. El Fardu Ben se našao i idealnoj poziciji u šesnaestercu domaćina i pokušao je levom nogom sa sedam metara, a lopta je udarila u stativu.

40′ – BORJAN NA VISINI ZADATKA

Golman crveno-belih je odbranio slobodan udarac Mare sa 17 metara.

39′ – NAIVAN PREKRŠAJ KANGE

Slovan ima priliku da stigne do prednosti iz idealne pozicije. Prekršaj je skrivio Kanga na 17 metara.

37′ – MOSKERA PREJAKO

Kolumbijac je s desne strane pokušao direktno iz prekida, ali je ta lopta otišla pored Borjanovog gola.

36′ – 3:0 U KORNERIMA

Slovan je izveo i treći udarac iz ugla, loše je to učinio Pešek koji je dobacio samo do Kange.

34′ – KORNER ZA SLOVAN

Fudbaleri iz Libereca izborili su se za drugi udarac iz ugla u dosadašnjem delu meča. Lopta je išla na pet metara ali su defanzivci Zvezde raščistili opasnost, lopta se odbila do Moskere koji je ispalio „projektil“ iz velike daljine preko gola.

32′ – HELAL „POŽUTEO“

Neoprezan je bio napadač Slovana koji je zgazio Milunovića i za to je opomenut žutim kartonom.

30′ – BEZ POKUŠAJA U OKVIR GOLA

Na isteku pola sata igre Zvezda ima veći posed lopte, dominira na sredini, s tim što nijedan tim nije uputio šut u okvir gola.

27′ – ŽUTI KARTON ZA DEGENEKA

Štoper Crvene zvezde dobio je javnu opomenu zbog žestokog starta nad Helalom.

Reprezentativac Australije je prvi fudbaler na meču sa žutim kartonom.

25′ – ŠANSA ZA SLOVAN

Moskera se našao u kaznenom prostoru Zvezde i pokušao je da ugrozi Borjanov gol, ali je bio neprecizan.

23′ – RODIĆ ZAPRETIO

Pokušao je defanzivac Zvezde sa 25 metara levom nogom iz mesta. Lopta je prozujala malo iznad prečke.

19′ – MILUNOVIĆ ODLIČAN

Pritiska sa desne strane Slovana, a Milunović bez problema zaustavlja napad.

14′ – SADILEK SPREČIO ŠANSU ZVEZDE

Fantastično je u tranziciji Zvezda prenela loptu preko Njegoša Petrovića koji je pokušao da uputi oštar pas u srediinu.

Ipak, Sadilek je bio odlično pozicioniran i presekao je tu loptu.

12′ – BEN JAKO I NIKOME

El Fardu Ben je izveo prekid s leve strane, ali je ta lopta bila prejaka i otišla je gol-aut.

10′ – IVANIĆ IZBLOKIRAN

Prvi pokušaj Zvezda je imala preko Ivanića koji je napucao loptom jednog od defanzivaca Slovana i lopta je završila u autu.

9′ – ZVEZDA OPREZNA

Ne srljaju fudbaleri srpskog šampiona, već smireno grade akcije i ne žure u napad.

6′ – SLOVAN NAPADA

Domaćin ima početnu inicijativu, dok Zvezda vreba šansu iz kontre.

1′ – STANKOVIĆEV 40. MEČ

Dejan Stanković vodi 40. put Crvenu zvezdu. Do sada je upisao 30 pobeda, pet remija uz četiri poraza.

21.00′ – UTAKMICA JE POČELA

20.47′ – FINAC NA CENTRU

Glavni sudija meča Slovan – Zvezda biće Finac Matijas Gestranijus, pomagaće mu zemljaci Jan-Peter Aravita i Miko Alakare, dok je četvrti sudija Anti Munuka.

20.35′ – BORBA ZA NOVAC I KOEFICIJENT

Bez obzira na to što je srpski šampion već obezbedio prolaz, motiva ima na pretek. Tu je klupski koeficijent, kao i finansijski motiv.

Svaka pobeda u Ligi Evrope donosi 570 hiljada evra.

20.23′ – ZVEZDA OSIM JUNAJTEDA, MOŽE I NA LEVERKUZEN

Fudbaleri Crvene zvezde koji su drugi u grupi L, iz Lige šampiona mogu da dobiju Mančester junajted, koji je ispao iz Lige šampiona na žrebu.

Što se klubova iz Lige Evrope tiče, od prvoplasirani su to Roma, Arsenal, Leverkuzen.

20.15 – BRRR! SMRZAVANJE U ČEŠKOJ

Temperatura u Češkoj je dva stepena ispod nule.

20.07 – BORJAN IZJEDNAČAVA REKORD

Kapiten Crvene zvezde Milan Borjan, upisaće protiv Slovana jubilarni 50. evropski nastup, čime je izjednačio rekord legendarnog Vladimira Petrovića Pižona.

19.50 SJAJNA SERIJA ZVEZDE

Crveno-beli su loše otvorili Ligu Evrope, u prvom kolu su pali u Nemačkoj od Hofenhajma rezultatom 2:0, ali su u naredna četiri meča nanizali tri pobede i remi, što je bilo dovoljno da se obezbedi plasman u nokaut fazu najmasovnijeg takmičenja.

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk)

19.45′ – DOBRO DOŠLI

Dobro veče i dobro nam došli u još jedan uživo blog u kojem možete da pratite sva dešavanja sa utakmice poslednjeg kola grupne faze Lige Evrope između Slovana i Crvene zvezde.