Fudbaleri Intera plasirali su se u finale Lige Evrope pošto su na "Markur špil areni" u Dizeldorfu pobedili Šahtjor iz Donjecka sa 5:0 (1:0).

Za Italijane, koji su sezonu u Seriji A završili kao vicešampioni, ali bez ozvojenog trofeja, ovo je poslednja prilika da u klupske vitrine ipak donesu pehar.

Italijani su u prethodnim rundama eliminisali Ludogorec, potom ekipu Hetafea, da bi u četvrtfinalu bili bolji od Bajera iz Leverkuzena.

S druge strane, Ukrajinci su na putu do četiri najbolja eliminisali Benfiku, Volfzburg i Bazel.

Dva tima su se do sada sastajali samo jednom u evropskim mečevima. Bilo je to u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona 2005/06.

Posle 1:1 u Milanu, Italijani su slavili u gostima sa 2:0.

INTER – ŠAHTJOR DONJECK 5:0 (1:0)

Stadion: „Merkur špil“ arena u Dizeldorfu. Igra se bez prisustva publike. Sudija: Šimon Marčinjak (Poljska). Strelci: Martines u 19. i 74, D’Ambrosio u 64. i Lukaku u 78. i 84. minutu.

Inter: Handanović – D’Ambrosio (od 80. Mozes), Godin, De Frej, Bastoni, Jang (od 66. Biragi) – Brozović( od 85. Sensi), Barela, Galjardini – Lukaku (od 85. Espozito), Martines (od 80. Eriksen).

Šahtjor: Pjatov – Dodo, Kristov, Kočalova, Matvijenko – Antonio, Stepanenko – Marlos (od 75. Konopljanka), Patrik (od 59. Solomon), Taison – Žunior Moraeš.

Sve detalje sa utakmice u Dizeldorfu mogli ste da pratite uz naš blog uživo.

TOK MEČA:

90′ KRAJ! INTER JE U FINALU!

Velika, zaslužena pobeda Italijana. Postigli su pet golova, u svemu nadvisili Ukrajince i otuda ih u petak u finalu očekuje susret sa Seviljom.

84′ Gooooool! Inter se igra, Lukaku opet strelac

Prošao je Lukaku pored Kočolove, sada je šutirao gotovo sa iste pozicije kao u 78. minutu, ali ovog puta je šutirao desnom – 5:0!

78′ Goooooool! Pogodio i Lukaku, 4:0

Martines je sada u ulozi asistenta, dodao je loptu do Lukakua, belgijanac sada ne greši, precizan udarac levom nogom u desni donji ugao i sada je 4:0.

74′ Gooooool! Opet Lautaro

Brz napad Intera, dva na jedan, Lautaro je preciznim udarcem pogodio levi donji ugao i sada je 3:0! Inter je jednom nogom već u finalu, iako ima još 15 minuta….

72′ Lukaku, snažan šut, Pjatov brani!

Mogao je Romelu Lukaku do gola, šutirao je snažno sa ivice kaznenog prostora, alai pravo u Pjatova, ostaje 2:0!

64′ Goooool! Inter vodi sa 2:0!

Posle kornera sa desne strane, Danilo D’Ambrosio je bio najviši u skoku, sa pet metara glavom je zahvatio loptu i prosledio je u mrežu Šahtjora!

51′ Lukaku, zamalo!

Šansa za Romelua Lukakua, dobro je prošao i šutirao, ali je za malo bio neprecizan.

48′ Lukavi Lautaro, pokušao je lobom…

Malo je nedostajalo da Lautaro Martines lobuje Pjatova, golman Šahtjora je nekako zahvatio loptu i pošalje je u korner.

46′ Počelo je drugo poluvreme

45′ KRAJ POLUVREMENA

Kraj prvog dela igre. Inter je iskoristio jednu od sve prilike, Ukrajinci neubedljivi. Zalsuženo vođstvo Italijana.

43′ Antonio – za malo preko prečke!

Šahjtor dođe do kaznenog prostora, ali kako dalje? Inter se dobro brani i šut je jedina opcija. Pokušao je Markos Antonio, tukao je sa 20 metara, za malo preko prečke. Ukrajinci su bez udarca u okvir gola u prvom delu.

38′ Jubilarci u Interu

Romelu Lukaku igra jubilarni 50. meč za „nero-azure“, dok je Lautaro Martines postigao 20. gol u sezoni.

34′ Barela! Odličan šut

Nikolo Barela opet preti po desnom boku, sada je šutirao jako sa nekih 15 metara, ali je Pjatov odbranio, ostaje 1:0.

30′ Prva pretnja Ukrajinaca

Dobra prilika za Šahtjor, Moraeš se našao pred golom, ali je za malo bio neprecizan.

26′ Nova prilika za Inter

Umalo da bude 2:0. D’Ambrosio i Lukaku su zasmetali jedan drugom kada je trebalo da samo neko od njih smesti loptu u mrežu. Možda je, doduše, bio i ofsajd…

19′ Gooooool! Inter vodi, Martines!

Prva prilika na meču i – gol. Greška golmana Pjatova, loše je ispucao loptu, nju je na 30 metara od gola uzeo Barela, prošao po desnom boku, potom centrirao pred gol gde je bio Lautaro Martines. Argentinac se samo „poklonio“ i glavom smetio loptu u mrežu Ukrajinaca – 1:0!

13′ Bez šansi

Nema ozbiljnijih prilika na startu meča. Lopta je uglavnom na sredini terena. Dosta je grešaka u predaji lopte.

6′ Gužva pred golom Šahtjora

Miran početak meča. Inter je imao izglednu poziciju iz prekida sa same ivice kaznenog prostora, sa desne strane. Marselo Brozović je oštro centrisao, ali niko nije uspeo da zahvati loptu glavom.

1′ Meč je počeo

Utakmica je počela – bizarno. Lopta nije dovoljno naduvana, pa su odmah morali da je zamene drugom.

20.57 Utakmica uskoro počinje

Sve je spremno za početak meča. Igrači su na terenu, kreće velika bitka za plasman u finale Lige Evrope.

20.54 Osmo polufinale Intera

Interu je ovo osmo polufinale u Ligi Evrope i Kupu UEFA, ali i prvo u evropskim kupovima još od sezone 2009/10 kada su osvojili Ligu šampiona.

20.48 Duga iznad stadiona

Čini se da je ovo redovno u Nemačkoj. I sinoć u Kelnu, pa i sada u Dizeldorfu, duga iznad stadiona.

20.34 Kastrov sastav

Kod Šahjtora, na klupi za rezerve je jedno zvučno ime, Jevhen Konopljanka.

20.32. Sančes na klupi

Trener Intera Antonio Konte zadržao je na klupi za rezerve imena poput Aleksisa Sančesa, Milana Škrinjara i Eriksena.

20.32 Sevilja je u finalu

Pobednika večerašnjeg duela u Dizeldorfu očekuje veliko finale 23. avgusta sa Seviljom koja je u ponedeljak bila bolja od Mančester junajteda (2:1).

20.31 Na redu je drugo polufinale Lige Evrope

Inter ili Šahtjor Donjeck, večeras ćemo znati ko je drugi finalista Lige Evrope.