Fudbaleri Dinamo Zagreba prošli su u četvrtfinale Lige Evrope velikim preokretom i pobedom nad ekipom Totenhema u zagrebačkom revanšu sa 3:0.

Dinamo je slavio sa 3:0 posle 120 minuta igre, nakon što je sat i po fudbala završeno sa dva gola u mreži londonskog tima, čime je izjednačen rezultat prvog meča.

Preokret Dinama pokrenuo je Mislav Oršić koji je svojim potezima i het-trikom napravio razliku počev od drugog poluvremena.

Zagrepčani su poveli u 62. minutu posle dobre kontre kada je Oršić lepo sa levog krila zalomio udesno i odatle pored svog čuvara poslao preciznu loptu u dalji ugao gola Totenhema za 1:0.

Isti igrač je u 83. bio zaboravljen u središtu kaznenog prostora posle fantastičnog napada Dinama. Kombinovalo je više fudbalera, a prvi pas je krenuo baš od Oršića.

Mislav je produžio loptu do Adrijana Ademija, ovaj ju je odložio na desnu stranu, odakle je Ijaj Biliv Atimven vratio centaršut za Oršića koji je samo zakucao loptu u mrežu za 2:0.

Za potpuni šok na Maksimiru pobrinuo se u 106. minutu. Do tog trenutka Totenhemu više nisu mogli da pomognu ni Bejl, ni Lo Selso i Ndombele koji su ušli u međuvremenu.

Oršić je kod poslednjeg gola napravio pravi slalom. Krenuo je sa levog krila, odakle je prošao kroz trojicu fudbalera Totenhema i onda šutirao sa 17 metara da kompletira čudo.

Totenhem do kraja nije mogao da postigne pogodak, Dinamo je sačuvao prednost i plasirao se dalje.

Da podsetimo, Englezi predvođeni Žozeom Murinjom su u revanš preneli prednost od dva gola, jer su u Londonu pobedili sa 2:0 golovima Harija Kejna iz 25. i 70. minuta.

Poznati su svi četvrtfinalisti Lige Evrope: Arsenal, Dinamo Zagreb, Granada, Roma, Mančester junajted, Slavija Prag, Viljareal i Ajaks.