Fudbaleri Olimpijakosa pobedili su Arsenal u revanšu osmine finala Lige Evrope sa 1:0, ali nisu prošli u narednu fazu.

Arsenal je u četvrtfinalu takmičenja jer je u prvom meču, odigranom u Atini pobedio sa 3:1. Jedini pogodak u Londonu postigao je Jusef El Arabi u 51. minutu susreta.

Posle presečene akcije „tobdžija“, Atinjani su krenuli u kontru sa polovine terena, lopta je stigla do El Arabija koji je lepo izdriblao Davida Luiza na levoj strani i pucao je u bliži ugao gola Bernda Lena.

Prethodno su po šansu propustili Nikolas Pepe i Pjer Emerik Obamejang za Arsenal i El Arabi za Olimpijakos.

Olimpijakos je meč završio sa desetoricom igrača na terenu, jer je u 82. minutu isključen štoper Usejnu Ba.

On je pokušao da zagradi Martinelija i podigao je lakat previsoko, što je sudija Karlos del Cero ocenio kao pregrub start.

Međutim, u tom trenutku mu je dao samo žuti karton i tek posle javne opomene je usledio besmislen potez igrača Olimpijakosa koji je iz frustracije bacio loptu i zaradio drugi karton.

I Arsenal i Olimpijakos su imali još poneku priliku u drugom poluvremenu, ali se rezultat nije menjao, pa će Arsenal među osam najboljih ekipa drugog po rangu evropskog takmičenja.