Fudbaleri Partizana savladali su OFK Bačku u šesnaestini finala Kupa Srbije 2:0.

Crno-beli su rivala načeli več u 7. minutu golom Lazara Pavlovića. Talentovani ofanzivac je fenomenalnim udarcem sa 18 metara poslao loptu u nebranjeni deo mreže.

Izabranici Aleksandra Stanojevića diktirali su tempo u većem delu susreta, a inicijativu je materijalizovao Asano koji je u 75. minutu udvostručio prednost i razrešio pitanje pobednika.

U osminu finala plasman su prethodno overili i TSC, Spartak Subotica, Radnički Niš, Proleter, Rad, Mladost, Radnik, IMT, Metalac i Voždovac.

Mečevi osmine finala Kupa Srbije na programu su 25. novembra.

…………………

KRAJ UTAKMICE Partizan – Bačka 2:0 (1:0)

Stadion: Partizana. Igra se bez prisustva publike. Sudija: Nenad Minaković.

Strelci: Pavlović u 7. i Asano u 75. minutu.

Partizan: Stevanović, Miljković, S. Marković, Ostojić, Obradović (od 73. Urošević), Zdjelar, Pavlović (od 53. Stevanović), Lutovac (od 53. Bajebek), Jojić, L. Marković (od 7. D. Stojković), Asano.

OFK Bačka: Milojević, Jovanović, Škorić, Rađen (od 32. Tomović), Mijatović, Pantić, Eskić, Šabat (od 62. Šabat), Đorđević, Gavrić (od 73. Njamculović), Pisačić (od 62. Ratković).

TOK MEČA:

90+1′ Bajebek preko gola

Odlično je napadač crno-belih „zalomio“ i stvorio prostor za šut. Ipak, gađao je preko prečke.

86′ Milojević zaustavlja stopostotnu šansu

Sjajnom intervencijom golman gostiju delimično se iskupio za prethodne greške i zaustavio odličan udarac Miljkovića.

83′ Natho pored gola

Izraelac je oprobao šut iz slobodnog udarca, ali je gađao pored stative.

75′ GOL! Asano – 2:0

Golman OFK Bačke je nesmotreno reagovao i poklonio šansu Asanu. Japanac je umeo da iskoristi Milojevićev dar i udvostruči prednost.

73′ Obradović zaradio žuti, pa izmenjen

Zbog grubog starta Obradović je zaradio javnu opomenu, a odmah potom mesto je ustupio Uroševiću. Na drugoj strani, Njamculović je u igri umesto Gavrića.

68′ Odgovara Partizan

Prilično su crno-beli namučili defanzivce gostiju koji su uspeli da spreče drugu loptu da završi u mreži. Jojić je proigrao Natha, a štoper Bačke je zaustavio loptu već viđenu u golu.

66′ Korner za goste

Pokušali su igrači OFK Bačke da zaprete iz prekida, ali je Bajebek otklonio opasnost.

62′ I Rađenović menja dvojicu

Ratković je u igri umesto Pisačića, a Zličić umesto Šabata.

61′ Stevanović u golmana

Prva prilika za talentovanog krilnog fudbalera koji je gađao u bliži ugao.

53′ Dvostruka izmena u Partizanu

Lazar Pavlović i Aleksandar Lutovac su ustupili mesta Filipu Stevanoviću i Bajebeku.

49′ Asano… Sve sam

Takuma Asano je imao novu priliku – krenuo je ka golu, mogao je i da asistira Jojiću, ali je rešio da uradi sve sam, šutirao je sa 14 metara traljavo, po zemlji, Milojević je lako uhvatio loptu.

46′ Počelo je drugo poluvreme

Krenulo je drugo poluvreme meča u Humskoj

46+2′ KRAJ POLUVREMENA

Bolja igra crno-belih u prvom delu. Jedan gol (strelac Pavlović) i nekoliko propuštenih prilika igrača Aleksadra Stanojevića koji može biti zadovoljan, mada će ima svakako zameriti na nedostatku koncentracije u finišu napada.

46+1′ Lutovac mogao i bolje

Dobra kontra Partizana, Lutovac je imao igrača na leđima ali je uspeo da šutira sa 20 metara, ali je golman Milojević skrativši ugao zaustavio udarac.

42′ Bačka se oslobodila pritiska

Faza meča kada su gosti nešto opušteniji, igraju slobodnije, bez pritiska. Imali su korner sa desne strane, ali je odbrana Partizana dobro reagovala.

32′ Izmena u Bačkoj

Trener gostiju Dejan Rađenović vrši izmenu, umesto „požutelog“ Danila Rađena na terenu je Dimitrije Tomović.

30′ Škorić sprečio gol!

Nova šansa za Partizan, Lutovac je bio u prilici, ali bukvalno sa gol linije loptu izbija Škorić i ostaje 1:0 za crno-bele.

24′ Šansa za Stojkovića

Umalo da rezervista Denis Stojković, koji je ušao u igru umesto Lazara Markovića, postigne gol. Spteljao se u odsudnom trenutku posle dobre akcije crno-belih, šansa je propala.

21′ Prekršaj Asana

Očekivalo se više od ovog napada crno-belih, ali Asano se spetljao u finišu i napravio prekršaj… Partizan koji vodi golom Pavlovića je bolji od početka meča.

12′ Rađen „požuteo“

Žestok start Danila Rađena na Denisu Stojkoviću, sudija se mašio za džep i pokazao javnu opomenu fudbaleru OFK Bačke.

7′ Gooooooool! Partizan vodi!

Samo što je Lazar Marković zbog povrede napustio teren, Partizan je poveo. Lazar Pavlović je sjajno šutirao sa 18 metara, „parabola“ je kraj nemoćnog golmana Milojevića završila u mreži kraj leve stative – 1:0!

U međuvremenu Denis Stojković je ušao umesto Lazara Markovića.

6′ Peh za Partizan, povredio se Marković!

Peh za Partizan – posle samo pet minuta igre povredio se Lazar Marković! Izgleda da će Stanojević na teren poslati Denisa Stojkovića.

4′ Šansa za Markovića!

Gotovo istovetna situacija – prekid sa leve strane, Jojić je zavrnuo loptu u peterac, natrčao je Svetozar Marković, zahvatio loptu glavom, ali ona je otišla za malao preko prečke gola Bačke! Prva velika prilika za Partizan.

2′ Pokušaj Pavlovića

Partizan je od početka krenuo ofanzivno. Prekid sa leve strane izveo je Jojić, Lazar Pavlović je sa ivice kaznenog prostora pokušao volej udarcem, ali loše je zahvatio loptu.

01′ Meč je počeo

Krenuo je meč u Humskoj. Sa centra su krenuli fudbaleri Partizana.

15.55 Meč uskoro počinje

Igrači su na terenu, očekuje se da meč počne za koji minut.

15.42 Stanojević napravio izmene

U odnosu na tim koji je počeo meč sa Crvenom zvezdom, trener Partizana Aleksandar Stanojević napravio je četiri izmene.

Umesto Stojkovića, na golu je Stevanović, Ostojić je na terenu umesto Banjaka, Obradović je zamenio Uroševića, a umesto Natha igra Lazar Pavlović.

15.39 Novi susret dva tima

Nije prošlo mnogo vremena otkako su se sastali u Superligi, tada je Partizan pobedio sa 2:1. Golove su postigli Sadik i Tomović (autogol), dok je strelac za Bačku bio Đorđević.