Nestvarno.

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Everton u meču 9. kola Premijer lige sa 2:1, a susret će, pored tri boda, ostati upamćen i po istorijskom podvigu Kristijana Ronalda.

Ronaldo u poslednje dve sezone definitivno nije na nivou na kojem smo navikli da ga gledamo, ali je na meču protiv Evertona uspeo da postigne nešto po čemu će ostati zauvek upamćen među ljubiteljima fudbala.

U toku je bio 44. minut, kada je Portugalac dobio loptu sa polovine svog kluba nakon dobre intervencije Kazemira i pasa preko gotovo celog terena, istrčao kontru i na idealan način pogodio mrežu tima sa Gudisona za 2:1.

Nije samo Junajtedu doneo prednost, već je po 700. put u klupskoj karijeri zatresao mrežu rivala.

Prethodno, u dresu Sportinga postigao je pet golova na 31 utakmici, za Real iz Madrida dao je 450 (438 mečeva), navijači Juventusa radovali su se 101 put nakon što je Ronaldo pogađao gol rivala na 134 susreta, dok je u Mančester junajtedu u oba mandata 144 puta terao protivničke golmane da vade loptu iz mreže na 298 utakmica.

Ronaldo je tako postao i prvi fudbaler u istoriji koji je postigao 700 pogodaka u klupskoj karijeri na 943 meča.

Iza njega je, od aktivnih igrača, Lionel Mesi najveća pretnja, koji je postigao deset pogodaka manje. Sledi Robert Levandovski, koji je tek ušao u „klub 500“.

Što se tiče liste svih vremena, Ronaldo je prvi sa 700, Romario je pogodio mrežu rivala 691 put, Lionel Mesi je bio strelac 690 puta, čuveni Austrijanac Jozef Bikan je mrežu pogodio 688 puta, Pele 679, Ferenc Puškaš 645, Džimi Džons 635, Džo Bambrik 595, Euzebio 578, a Gerd Miler 566 puta, prema zvaničnoj statistici IFFHS-a (Međunarodna federacija fudbalske istorije i statistike).

Ovim rezultatom utakmica je i završena, pa je Junajted stigao do pobede vredne petog mesta na tabeli, dok Everton sa deset bodova zauzima 12. poziciju.

Prethodno, Ivobi je pogodio za Everton u 5. minutu, a na 1:1 je u 15. poravnao Antoni.