Fudbaleri Milana i Kaljarija odigrali su nerešeno 0:0, u utakmici pretposlednjeg 37. kola italijanskog prvenstva.

Milan je ovim remijem propustio priliku da se plasira u Ligu šampiona i sebi značajno zakomplikovao situaciju.

Njima je sada potrebna pobeda u poslednjem kolu na teškom gostovanju Atalanti, koja je trijumfom u Firenci obezbedila plasmana među prva četiri.

U prvom poluvremenu, igrači Milana su uputili sedam šuteva ka mreži rivala sa Sardinije. Međutim, nijedan nije bio precizan.

U nastavku je i Kaljari počeo da prati. Odlične šanse propustili su Pavoleti i Godin. Domaćini na drugoj strani nisu imali neke ozbilnije prilike.

Milan je sedmi put u ligi odigrao nerešeno i treći je na tabeli sa 76 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Napoli. Dva boda više ima drugoplasirana Atalanta, a Juventus na petom mestu ima 75 bodova i nalazi se na poziciji koja vodi u Ligu Evropa sledeće sezone.