Atletiko Madrid i Real Madrid ostvarili su pobede u 37. kolu španskog prvenstva, pa će se pitanje prvaka rešavati u poslednjem kolu.

Ekipa Atletika je zamalo prosula sve što je radila cele sezone, ali je u ludoj završnici sprečila kiks protiv Osasune.

Ante Budimir je u 75. minutu postigao vodeći gol za Osasunu i to 10 minuta nakon što je pogodak Stefana Savića poništio VAR.

Ipak, samo sedam minuta kasnije Renan Lodi uspeva da donese izjednačenje.

Atletiko Madrid je uspeo da dođe do velikog preokreta, pošto je Luis Suares u 88. minutu utakmice pogodio za vođstvo od 2:1.

Real Madrid je sa druge strane sa minimaalnih 1:0 uspeo da pobedi Atletik Bilbao na gostovanju.

Real je slavio golom Naća Ernandesa u 68. minutu i u tom trenutku je kraljevski klub bio prvi na tabeli zbog rezultata na utakmici gradskog rivala, koji je do preokreta došao u 88. minutu.

U poslednjem kolu će se rešavati sve. Ukoliko Atletiko odigra nerešeno, a Real pobedi, oni će zbog boljeg međusobnog skora postati šampioni Španije.

Atletiko ima teško gostovanje Valjadolidu u 38. kolu, dok Real dočekuje Viljareal.