Fudbaleri Lestera pobedili su kao gosti Njukasl rezultatom 2:1 u utakmici 17. kola Premijer lige.

Ekipa Brendana Rodžersa stigla je do desete pobede u sezoni, a goste je načeo Džejms Medison koji je na asistenciju Džejmija Vardija postigao vodeći gol u 55. minutu.

Drugi gol za Lester postigao je Juri Tielmans na asistenciju Marka Olbrajtona, dvadesetak minuta pre kraja.

Njukasl je uspeo da smanji rezultat osam minuta pre kraja.

Endi Kerol je ušao u igru u 79. minutu umesto Diandrea Jedlina, a zatim je nakon slobodnog udarca sa leve strane uspeo da postigne gol u 82. minutu.

Nekadašnji napadač Liverpula i Vest Hema je poslednji gol na zvaničnim mečevima postigao petog januara 2019. godine, kao član Vest Hema.

Ekipa Stiva Brusa ostala je bez pobede na petom uzastopnom meču u ligi i tenutno je na 15. mestu, sa 19 osvojenih boodova.

Lester je trenutno treći, sa bodom manje i utakmicom više od Liverpula i Mančester junajteda.

(Souček 86)

Mančester junajted – Aston Vila 2:1 (1:0)

(Marsijal 40, Fernandeš 61. penal – Traore 58)

Totenhem – Lids 3:0 (2:0)

(Kejn 29 (pen), Son 43, Alderverald 50)

Kristal palas – Šefild junajted 2:0 (2:0)

(Šlup 4, Eze 45+6)

Brajton – Vulvs 3:3 (1:3)

(Konoli 13, Mope 46. penal, Dank 70 – Sais 19, Burn 34. autogol, Neveš 44. penal)

VBA – Arsenal 0:4 (0:2)