Fudbaleri Totenhema savladali su ekipu Lidsa rezultatom 3:0 u prvoj utakmici 17. kola Premijer lige.

Ekipa Žozea Murinja prekinula je seriju od tri uzastopne utakmice bez pobede u prvenstvu, a Lids nastavio sa promenljivim igrama nakon trijumfa od 5:0 na gostovnaju Vest Bromu u prošlom kolu.

Totenhem je poveo sa bele tačke u 29. minutu nakon što je Alioski faulirao Bergvajna, a VAR soba dodelila penal domaćnu koji je realizovao Hari Kejn.

Prva zvezda tima je u 43. minutu uputila sjajan centaršut, a Son je povisio na 2:0 postigavši 100. gol za Totenhem u svim takmičenjima.

Bio je to 12. ligaški gol južnokorejskog reprezentativca na 16. utakmici u ligi ove sezone.

Son je posle pet minuta igre u nastavku upisao i asistenciju kada je izveo korner, a Tobi Alderveireld postavio konačnih 3:0.

Totenhem je meč završio sa deset fudbalera nakon što je Met Doerti u zaustavnom vremenu zaradio drugi žuti karton.

Ekipa Žozea Murinja popela se na treće mesto u ligi i sada ima 29 bodova, dok je Lids trenutno 11. sa 23 osvojena boda.