Fudbaleri Arsenala savladali su Vest Bromvič Albion rezultatom 4:0 u meču 17. kola Premijer lige i tako došli do trijumfa koji ih vraća u borbu za neki od evrokupova.

PROĆITAJTE JOŠ...

Arsenal je do treće pobede u nizu stigao nakon sjajne partije čitavog tima, a pobednik se mogao naslutiti već nakon 28 minuta igre, kada je na semaforu stajalo 2:0.

Prvo je Kiran Tirni u 23. minutu „tobdžijama“ doneo prednost, a nju je duplirao sjajni Bukajo Saka pet minuta kasnije.

Do kraja poluvremena Arsenal je diktirao dešavanja na terenu, ali trećeg gola u mreži VBA nije bilo u prvom delu utakmice.

U drugom poluvremenu zablistao je Aleksandre Lakazet, koji je sa dva gola potvrdio trijumf Arsenala. Navijače kluba iz Severnog Londona može da raduje to što su, nakon dužeg vremena, svi igrači imali svoju ulogu, i svako je odradio svoj zadatak, pa je jedino pitanje bilo sa koliko golova u mreži će VBA napustiti stadion.

Ovom pobedom „tobdžije“ su ostale u trci za plasman u Evropu, ali, što je možda i bitnije, najavili da su teški dani iza njih i da ovu ekipu očekuje mnogo bolji nastavak sezone.

U dresu VBA Branislav Ivanović je odigrao 60 minuta, tokom kojih nije ostavio preterano dobar utisak, a posebne probleme pravio mu je Lakazet, kog bivši kapiten reprezentacije Srbije nije uspevao da isprati.

Premijer liga, 17. kolo

Everton – Vest Hem 0:1 (0:0)

(Souček 86)

Mančester junajted – Aston Vila 2:1 (1:0)

(Marsijal 40, Fernandeš 61. penal – Traore 58)

Totenhem – Lids 3:0 (2:0)

(Kejn 29 (pen), Son 43, Alderverald 50)

Kristal palas – Šefild junajted 2:0 (2:0)

(Šlup 4, Eze 45+6)

Brajton – Vulvs 3:3 (1:3)

(Konoli 13, Mope 46. penal, Dank 70 – Sais 19, Burn 34. autogol, Neveš 44. penal)

VBA – Arsenal 0:4 (0:2)