Fudbaleri Totenhema slavili su na gostovanju Vest Bromvič Albionu sa 1:0 u utakmici 8. kola Premijer lige.

Junak meča je svakako golgeter „pevaca“, reprezentativac Hari Kejn koji je postigao jedini gol na susretu u 88. minutu.

Mat Doerti je centrirao sa desne strane, Kejn je bio najviši u skoku u peterci Vest Bromviča i udarcem glavom prosledio loptu iza leđa golmana Sema Džonstona.

Imao je Totenhem priliku da i ranije reši pitanje pobednika. Son je u 13. minutu imao odličnu priliku, potom su i Kejn i Serhio Reguilon u drugom poluvremenu propustili prilike.

Moglo je da bude i gore po Žozea Murinja i njegov tim, posebno da je Vest Bromvič Albion iskoristio svoje dve velike prilike.

Komor Galaher je pogodio stativu, a potom je i Grant imao veliku šansu. Kazna za domaći tim stigla je u pomenutom 88. minutu, pa je Totenhem tako stigao do šeste pobede u sezoni.

Domaćin je bio oslabljen neigranjem Branislava Ivanovića koji je iz tima izostao jer je na poslednjem testu bio pozitivan na koronavirus.

VBA ima svega tri boda i zauzima 18. mesto.