U malom gradskom derbiju Londona Vest Hem je kao domaćin slavio protiv Fulama sa 1:0, ali gosti su propustili veliku priliku da dođu do boda.

Imali su idealnu priliku za to, u osmom minutu sudijske nadoknade vremena, dosuđen im je penal i izabranici trenera Skota Parkera, nisu ga iskoristili!

Čudna je bila i odluka Parkera da penal umesto reprezentativca Srbije Aleksandra Mitrovića izvede Ademola Lukman.

Malo je reći da se obrukao, pokušao je „panenkom“ da savlada golmana Tomaša Fabijanskog, ali ovaj ga je pročitao i lagano zaustavio njegov udarac.

I da bol za goste bude veći, taj jedini gol na meču primili su u 90. minutu. Tomas Suček je odlično šutirao sa desetak metaraa i mreža Alfonsa Areole se zatresla.

Aleksandar Mitrović je imao jednu priliku na utakmici, pokušao je udarcem glavom u 24. minutu, ali nije uspeo da postigne gol, da bi u 55. minutu zaradio i žuti karton.

Pre Toga je Aron Kresvel u 49. minutu pogodio prečku tako da je Fulam tada imao sreće, ali na kraju, slavio je tim Dejvida Mojesa koji sada ima 11 bodova i na 11. je mestu.

Fulam je na 17. mestu sa svega četiri boda iz osam utakmica.