Fudbaleri Juventusa poraženi su od Monce u meču sedmog kola Serije A sa 1:0 na gostovanju.

Istorijski debakl torinskih crno-belih pogoršao je i crveni karton za Anhela di Mariju, argentinskog ofanzivca u dresu Juvea.

Filip Kostić, srpski krilni igrač iz Juventusa izmenjen je u 78. minutu, a Dušan Vlahović je odigrao ceo meč na „devetki“.

Meč je rešio danski internacionalac Kristijan Gitkjer koji je u drugom poluvremenu naneo Juventusu bolan udarac.

Da sve bude još lošije po goste, Monci je ovo bila prva pobeda u Seriji A, a Juventus nije pobedio već pet utakmica.

U tom periodu je remizirao s Fjorentinom i Salernitanom, a gubio je od Pari Sen Žermena, Benfike i Monce.

Juventus je bio oslabljen za suspendovane Milika, Kvadrada, ali i za neke povređene igrače poput Lokatelija, Pogbe, Sandra, Kijeze i Kaja Žorža.

To svejedno nije opravdanje za klub koji nije stvarao šanse, a Di Marija je iz frustracije laktom udario Armanda Iza i dobio je direktan crveni karton u 41. minutu.

Danski fudbaler je jedini gol postigao u 74. minutu, nakon što je ušao kao izmena i na asistenciju Patrika Čurije.